Dortmund door in CL na zege, gelijkspel PSG en Newcastle
MILAAN (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich geplaatst voor de knock-outfase van de Champions League. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen was in Italië te sterk voor het AC Milan van Tijjani Reijnders: 1-3. In dezelfde groep speelden Paris Saint-Germain en Newcastle United gelijk na een strafschop diep in de blessuretijd van PSG-spits Kylian Mbappé (1-1).
Met nog één wedstrijd te gaan in de groepsfase heeft Dortmund 10 punten. PSG volgt met 7 punten, 2 punten meer dan Newcastle en AC Milan.
De wedstrijd in Milaan was nog geen 10 minuten oud of de scheidsrechter had al twee keer naar de stip gewezen. Na hands van Nico Schlotterbeck zag Milan-spits Olivier Giroud zijn slap ingeschoten penalty gestopt worden. Even later werd Dortmund-middenvelder Jamie Bynoe-Gittens neergehaald, waarna Marco Reus wel raak schoot vanaf 11 meter, 0-1. Samuel Chukwueze maakte in de 37e minuut de 1-1 voor Milan na een fraaie individuele actie.
Voorsprong
Dortmund kwam na een uur opnieuw op voorsprong. Na een mooie aanval schoot Bynoe-Gittens de bal rustig binnen. Invaller Karim Adeyemi, de vervanger van Malen, tekende tien minuten later voor de derde Duitse treffer, 1-3. Luka Jovic kopte in de slotfase namens Milan nog op de paal, Niclas Füllkrug raakte aan de andere kant van het veld de lat.
Newcastle United, dat het thuisduel met PSG met 4-1 had gewonnen, kwam opnieuw snel op voorsprong tegen de Fransen. Na een schot van Miguel Almirón stond voormalig Willem II-spits Alexander Isak op de juiste plaats om de rebound binnen te schieten, 0-1. PSG kreeg daarna genoeg kansen om weer langszij te komen, maar mede door een paar knappe reddingen van keeper Nick Pope hield Newcastle lang stand. Diep in de blessuretijd kreeg PSG een makkelijk gegeven strafschop en Mbappé faalde niet: 1-1.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
9 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
12 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
13 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
13 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
14 uur geleden