Dortmund door in CL na zege, gelijkspel PSG en Newcastle
MILAAN (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich geplaatst voor de knock-outfase van de Champions League. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen was in Italië te sterk voor het AC Milan van Tijjani Reijnders: 1-3. In dezelfde groep speelden Paris Saint-Germain en Newcastle United gelijk na een strafschop diep in de blessuretijd van PSG-spits Kylian Mbappé (1-1).
Met nog één wedstrijd te gaan in de groepsfase heeft Dortmund 10 punten. PSG volgt met 7 punten, 2 punten meer dan Newcastle en AC Milan.
De wedstrijd in Milaan was nog geen 10 minuten oud of de scheidsrechter had al twee keer naar de stip gewezen. Na hands van Nico Schlotterbeck zag Milan-spits Olivier Giroud zijn slap ingeschoten penalty gestopt worden. Even later werd Dortmund-middenvelder Jamie Bynoe-Gittens neergehaald, waarna Marco Reus wel raak schoot vanaf 11 meter, 0-1. Samuel Chukwueze maakte in de 37e minuut de 1-1 voor Milan na een fraaie individuele actie.
Voorsprong
Dortmund kwam na een uur opnieuw op voorsprong. Na een mooie aanval schoot Bynoe-Gittens de bal rustig binnen. Invaller Karim Adeyemi, de vervanger van Malen, tekende tien minuten later voor de derde Duitse treffer, 1-3. Luka Jovic kopte in de slotfase namens Milan nog op de paal, Niclas Füllkrug raakte aan de andere kant van het veld de lat.
Newcastle United, dat het thuisduel met PSG met 4-1 had gewonnen, kwam opnieuw snel op voorsprong tegen de Fransen. Na een schot van Miguel Almirón stond voormalig Willem II-spits Alexander Isak op de juiste plaats om de rebound binnen te schieten, 0-1. PSG kreeg daarna genoeg kansen om weer langszij te komen, maar mede door een paar knappe reddingen van keeper Nick Pope hield Newcastle lang stand. Diep in de blessuretijd kreeg PSG een makkelijk gegeven strafschop en Mbappé faalde niet: 1-1.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
10 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
14 uur geleden