Dortmund door in CL na zege, gelijkspel PSG en Newcastle
MILAAN (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich geplaatst voor de knock-outfase van de Champions League. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen was in Italië te sterk voor het AC Milan van Tijjani Reijnders: 1-3. In dezelfde groep speelden Paris Saint-Germain en Newcastle United gelijk na een strafschop diep in de blessuretijd van PSG-spits Kylian Mbappé (1-1).
Met nog één wedstrijd te gaan in de groepsfase heeft Dortmund 10 punten. PSG volgt met 7 punten, 2 punten meer dan Newcastle en AC Milan.
De wedstrijd in Milaan was nog geen 10 minuten oud of de scheidsrechter had al twee keer naar de stip gewezen. Na hands van Nico Schlotterbeck zag Milan-spits Olivier Giroud zijn slap ingeschoten penalty gestopt worden. Even later werd Dortmund-middenvelder Jamie Bynoe-Gittens neergehaald, waarna Marco Reus wel raak schoot vanaf 11 meter, 0-1. Samuel Chukwueze maakte in de 37e minuut de 1-1 voor Milan na een fraaie individuele actie.
Voorsprong
Dortmund kwam na een uur opnieuw op voorsprong. Na een mooie aanval schoot Bynoe-Gittens de bal rustig binnen. Invaller Karim Adeyemi, de vervanger van Malen, tekende tien minuten later voor de derde Duitse treffer, 1-3. Luka Jovic kopte in de slotfase namens Milan nog op de paal, Niclas Füllkrug raakte aan de andere kant van het veld de lat.
Newcastle United, dat het thuisduel met PSG met 4-1 had gewonnen, kwam opnieuw snel op voorsprong tegen de Fransen. Na een schot van Miguel Almirón stond voormalig Willem II-spits Alexander Isak op de juiste plaats om de rebound binnen te schieten, 0-1. PSG kreeg daarna genoeg kansen om weer langszij te komen, maar mede door een paar knappe reddingen van keeper Nick Pope hield Newcastle lang stand. Diep in de blessuretijd kreeg PSG een makkelijk gegeven strafschop en Mbappé faalde niet: 1-1.
Meer uit Voetbal
KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
14 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
15 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
28 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
5 uur geledenASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.
6 uur geleden