Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund door in CL na zege, gelijkspel PSG en Newcastle

Dortmund door in CL na zege, gelijkspel PSG en Newcastle

MILAAN (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich geplaatst voor de knock-outfase van de Champions League. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen was in Italië te sterk voor het AC Milan van Tijjani Reijnders: 1-3. In dezelfde groep speelden Paris Saint-Germain en Newcastle United gelijk na een strafschop diep in de blessuretijd van PSG-spits Kylian Mbappé (1-1).

Met nog één wedstrijd te gaan in de groepsfase heeft Dortmund 10 punten. PSG volgt met 7 punten, 2 punten meer dan Newcastle en AC Milan.

De wedstrijd in Milaan was nog geen 10 minuten oud of de scheidsrechter had al twee keer naar de stip gewezen. Na hands van Nico Schlotterbeck zag Milan-spits Olivier Giroud zijn slap ingeschoten penalty gestopt worden. Even later werd Dortmund-middenvelder Jamie Bynoe-Gittens neergehaald, waarna Marco Reus wel raak schoot vanaf 11 meter, 0-1. Samuel Chukwueze maakte in de 37e minuut de 1-1 voor Milan na een fraaie individuele actie.

Voorsprong

Dortmund kwam na een uur opnieuw op voorsprong. Na een mooie aanval schoot Bynoe-Gittens de bal rustig binnen. Invaller Karim Adeyemi, de vervanger van Malen, tekende tien minuten later voor de derde Duitse treffer, 1-3. Luka Jovic kopte in de slotfase namens Milan nog op de paal, Niclas Füllkrug raakte aan de andere kant van het veld de lat.

Newcastle United, dat het thuisduel met PSG met 4-1 had gewonnen, kwam opnieuw snel op voorsprong tegen de Fransen. Na een schot van Miguel Almirón stond voormalig Willem II-spits Alexander Isak op de juiste plaats om de rebound binnen te schieten, 0-1. PSG kreeg daarna genoeg kansen om weer langszij te komen, maar mede door een paar knappe reddingen van keeper Nick Pope hield Newcastle lang stand. Diep in de blessuretijd kreeg PSG een makkelijk gegeven strafschop en Mbappé faalde niet: 1-1.

Meer uit Voetbal

Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

1 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

1 uur geleden
PSV: kampioenschap van nooit eerder vertoonde soevereiniteit

EINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.

1 uur geleden
Heracles verliest bij Heerenveen en ziet degradatiezorgen groeien

HEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.

2 uur geleden
PSV verkleint achterstand op Ajax tot negen landstitels

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.

2 uur geleden
Zesde landstitel in achttien jaar voor PSV

VOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.

2 uur geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

2 uur geleden