Dortmund dankzij laat doelpunt Witsel op 4 punten van Bayern
MAINZ (ANP) - Borussia Dortmund heeft dankzij een laat doelpunt de achterstand op koploper Bayern München verkleind tot 4 punten. De Belgische middenvelder Axel Witsel scoorde in de 87e minuut op aangeven van Giovanni Reyna de enige treffer in het uitduel met 1. FSV Mainz 05: 0-1. Deze wedstrijd ging eerder niet door vanwege een corona-uitbraak bij de thuisploeg.
Voor het duel was een minuut stilte voor de onlangs op 97-jarige leeftijd overleden Egidius Braun, oud-voorzitter van de Duitse voetbalbond. De ploegen gingen wat doelpogingen betreft gelijk op, maar door de late treffer van Dortmund-aanvoerder Witsel verloor Mainz voor het eerst sinds begin oktober een competitiewedstrijd in eigen huis.
Donyell Malen werd bij Dortmund ongeveer 20 minuten voor tijd gewisseld, waar de net van een blessure herstelde spits Erling Haaland even daarvoor het veld in was gekomen. Bij middenmoter Mainz was Jean-Paul Boëtius invaller.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
3 uur geleden