Dortmund-coach Terzic: we hebben onszelf in deze positie gebracht
EINDHOVEN (ANP) - Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic hield zich na de strafschop die zijn elftal tegen kreeg in de ontmoeting met PSV in de achtste finales van de Champions League (1-1) meer op de vlakte dan zijn verdediger Mats Hummels. "Je merkt hoeveel discussie er over dat moment is na de wedstrijd. Dat is niet voor het eerst. Het valt ons zwaar, maar het is onderdeel van het spel. Bovendien hebben we onszelf in die positie gebracht door PSV in onze zestien te laten komen."
Hummels tikte de bal in een duel met Malik Tillman weg, maar de Servische scheidsrechter Srdjan Jovanovic oordeelde toch dat er sprake was van een overtreding. De videoscheidsrechter ging daarin mee. Hummels noemde de arbitrage Champions League-onwaardig.
Terzic sprak van een intense wedstrijd. "De tweede helft moesten we veel verdedigen, PSV had de controle. Maar we hebben het gehaald. In de knock-outfase is dit een goed resultaat. Over drie weken moeten we het in eigen stadion afmaken."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
4 minuten geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
1 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
2 uur geleden