Dortmund boekt belangrijke CL-zege op Newcastle United
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de Champions League een belangrijke zege geboekt op Newcastle United. De ploeg van Edin Terzic was in Duitsland met 2-0 te sterk voor de Engelse formatie.
Met de overwinning komt Dortmund op 7 punten, 1 punt meer dan Paris Saint-Germain. De Fransen spelen later op de avond nog tegen AC Milan. Newcastle blijft op 4 punten staan, AC Milan heeft 2 punten.
Bij Dortmund, dat zaterdag een 4-0-thuisnederlaag leed tegen Bayern München, was er geen plaats in de basis voor Oranje-international Donyell Malen en oud-Ajacied Sébastien Haller. Ook zonder het duo nam de thuisploeg het initiatief en schoot Niclas Füllkrug in de 26e minuut van dichtbij de 1-0 binnen.
Newcastle kampte met veel blessuregevallen, onder wie Sven Botman, en creëerde pas vlak voor rust de eerste mogelijkheid. De Engelsen kregen in de tweede helft via Joelinton een grote kans, maar de Braziliaan kopte naast. Julian Brandt besliste het duel in de 79e minuut na een snelle uitbraak, 2-0.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
8 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden