Dortmund boekt belangrijke CL-zege op Newcastle United
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de Champions League een belangrijke zege geboekt op Newcastle United. De ploeg van Edin Terzic was in Duitsland met 2-0 te sterk voor de Engelse formatie.
Met de overwinning komt Dortmund op 7 punten, 1 punt meer dan Paris Saint-Germain. De Fransen spelen later op de avond nog tegen AC Milan. Newcastle blijft op 4 punten staan, AC Milan heeft 2 punten.
Bij Dortmund, dat zaterdag een 4-0-thuisnederlaag leed tegen Bayern München, was er geen plaats in de basis voor Oranje-international Donyell Malen en oud-Ajacied Sébastien Haller. Ook zonder het duo nam de thuisploeg het initiatief en schoot Niclas Füllkrug in de 26e minuut van dichtbij de 1-0 binnen.
Newcastle kampte met veel blessuregevallen, onder wie Sven Botman, en creëerde pas vlak voor rust de eerste mogelijkheid. De Engelsen kregen in de tweede helft via Joelinton een grote kans, maar de Braziliaan kopte naast. Julian Brandt besliste het duel in de 79e minuut na een snelle uitbraak, 2-0.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
3 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
11 uur geleden