Dortmund boekt belangrijke CL-zege op Newcastle United
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de Champions League een belangrijke zege geboekt op Newcastle United. De ploeg van Edin Terzic was in Duitsland met 2-0 te sterk voor de Engelse formatie.
Met de overwinning komt Dortmund op 7 punten, 1 punt meer dan Paris Saint-Germain. De Fransen spelen later op de avond nog tegen AC Milan. Newcastle blijft op 4 punten staan, AC Milan heeft 2 punten.
Bij Dortmund, dat zaterdag een 4-0-thuisnederlaag leed tegen Bayern München, was er geen plaats in de basis voor Oranje-international Donyell Malen en oud-Ajacied Sébastien Haller. Ook zonder het duo nam de thuisploeg het initiatief en schoot Niclas Füllkrug in de 26e minuut van dichtbij de 1-0 binnen.
Newcastle kampte met veel blessuregevallen, onder wie Sven Botman, en creëerde pas vlak voor rust de eerste mogelijkheid. De Engelsen kregen in de tweede helft via Joelinton een grote kans, maar de Braziliaan kopte naast. Julian Brandt besliste het duel in de 79e minuut na een snelle uitbraak, 2-0.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
2 uur geleden