Dortmund boekt belangrijke CL-zege op Newcastle United
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de Champions League een belangrijke zege geboekt op Newcastle United. De ploeg van Edin Terzic was in Duitsland met 2-0 te sterk voor de Engelse formatie.
Met de overwinning komt Dortmund op 7 punten, 1 punt meer dan Paris Saint-Germain. De Fransen spelen later op de avond nog tegen AC Milan. Newcastle blijft op 4 punten staan, AC Milan heeft 2 punten.
Bij Dortmund, dat zaterdag een 4-0-thuisnederlaag leed tegen Bayern München, was er geen plaats in de basis voor Oranje-international Donyell Malen en oud-Ajacied Sébastien Haller. Ook zonder het duo nam de thuisploeg het initiatief en schoot Niclas Füllkrug in de 26e minuut van dichtbij de 1-0 binnen.
Newcastle kampte met veel blessuregevallen, onder wie Sven Botman, en creëerde pas vlak voor rust de eerste mogelijkheid. De Engelsen kregen in de tweede helft via Joelinton een grote kans, maar de Braziliaan kopte naast. Julian Brandt besliste het duel in de 79e minuut na een snelle uitbraak, 2-0.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
9 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
11 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
12 uur geleden