Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dorpsvereniging Giethoorn vreest dat piekdagen te druk worden

Dorpsvereniging Giethoorn vreest dat piekdagen te druk worden

GIETHOORN (ANP) - Inwoners van Giethoorn vrezen dat het op de piekdagen waarop duizenden toeristen het pittoreske dorp bezoeken te druk wordt en de veiligheid daardoor in het geding komt. Op die dagen zijn er amper verkeersregelaars en is het ook moeilijker voor de hulpdiensten om in actie te komen, zegt penningmeester Bert Meijerink van de Vereniging Dorpsbelangen Giethoorn 't Gieters Belang. Op de drukste dagen komen tussen de 20.000 en 30.000 toeristen naar de Overijsselse plaats, zegt Meijerink.

Volgens de gemeente Steenwijkerland, waar Giethoorn onder valt, bezochten vorig jaar anderhalf miljoen mensen het dorp, dat door zijn waterwegen en bruggetjes ook wel bekendstaat als 'Hollands Venetiƫ' en ongeveer 2800 inwoners heeft. Meijerink noemt het massatoerisme enerzijds "een zegen" voor Giethoorn, maar geeft ook aan dat het nadelen met zich meebrengt, zoals geluids- en parkeeroverlast en dus toegangswegen die dichtslibben voor hulpdiensten.

Meijerink vergelijkt de drukte op een piekdag in Giethoorn met die bij een voetbalwedstrijd of festival waar ook duizenden mensen op afkomen. "Je wilt niet weten hoeveel veiligheids- en hulpdiensten daar dan bij aanwezig zijn. In Giethoorn is het dan met hooguit twee verkeersbegeleiders 'business as usual'. Op dat soort dagen mag er best wel wat meer aandacht zijn voor de veiligheid en begeleiding van de bezoekersstromen."

Meer incidenten

Volgens de dorpsvereniging gaat het om ongeveer veertig piekdagen per jaar. 't Gieters Belang heeft het vermoeden dat het op die dagen steeds drukker wordt en er daardoor ook meer incidenten zijn.

Penningmeester Meijerink stelt dat de gemeente Steenwijkerland tegen dezelfde problemen aanloopt met beheersbaar houden van de drukte. "Ook de gemeente worstelt met het vinden van de correcte balans tussen de geneugten van het toerisme en het beheersen van excessen. Met de voorspelde groei van het toerisme in Nederland en Giethoorn is dit wel een onderwerp dat wij fanatiek en nadrukkelijk in de gaten houden." De gemeente Steenwijkerland geeft aan nog geen reactie te kunnen geven.

Meer uit Binnenland

Kinderen moeten beter leren spreken en luisteren, vindt inspectie

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.

30 minuten geleden
Meer Nederlanders wantrouwen online-informatie

DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.

33 minuten geleden
Nederlanders doneren 1,2 miljoen aan giro 7244, meldt Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".

53 minuten geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

4 uur geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

14 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

15 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

16 uur geleden