Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dorpshuis Garmerwolde loopt vol voor volgen eindrapport gaswinning

Dorpshuis Garmerwolde loopt vol voor volgen eindrapport gaswinning

GARMERWOLDE (ANP) - Het dorpshuis in het Groningse dorp Garmerwolde loopt vrijdagochtend even voor 11.30 uur vol met mensen die wachten op de presentatie van de bevindingen van de commissie die onderzoek deed naar de gevolgen van de aardgaswinning in Groningen. Deze commissie onder leiding van Tom van der Lee (GroenLinks), presenteert vanaf 12.00 uur het verslag van de parlementaire enquête in Zeerijp.

Ook staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) komt naar Garmerwolde, zo is de planning, maar hij was er rond 11.30 uur nog niet. Wel staat er veel pers en zijn er veel fotografen. Ongeveer veertig mensen zijn in de zaal aanwezig, waar onder meer een groot scherm staat waarop de presentatie te volgen zal zijn.

Verwacht wordt dat de conclusies van de commissie hard zijn. Tijdens de zeventig openbare verhoren werd al duidelijk dat de overheid gretig gebruikmaakte van het waardevolle gas in de Groninger bodem, maar jarenlang wegkeek van de nadelige gevolgen van de winning voor bewoners.

Weinig verwachtingen

De bijeenkomst in Garmerwolde is georganiseerd door de belangengroeperingen Groninger Bodem Beweging en het Groninger Gasberaad. Ook op andere plaatsen in de provincie Groningen komen mensen vrijdag bij elkaar tijdens de presentatie van het rapport.

Onder de belangstellenden zijn ook mensen uit het zogenoemde buitengebied. Een stel uit de gemeente Veendam, van wie het huis zoveel schade heeft dat het mogelijk helemaal plat moet, heeft weinig verwachtingen van wat er vrijdag mogelijk bekend wordt. "Wij zitten al tien jaar in hetzelfde, krijgen veel valse beloftes keer op keer en er worden geen grote stappen gezet. En de buitengebieden worden altijd vergeten", stelt de vrouw van het paar. "Wij wonen wel in het buitengebied, maar ook wij raken ons huis kwijt door de gaswinning. Ik voel me niet gesteund en gehoord, niet door mijn eigen gemeente."

Meer uit Binnenland

Bohemian Rhapsody van Queen opnieuw op 1 in Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.

5 uur geleden
Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

9 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor doden vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".

9 uur geleden
Corné H. in afzondering na gijzeling in gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.

9 uur geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

11 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

12 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

12 uur geleden