Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dorpen ten noorden van Athene ontruimd vanwege bosbranden

Dorpen ten noorden van Athene ontruimd vanwege bosbranden

ATHENE (ANP/DPA) - Meerdere dorpen ten noorden van de Griekse hoofdstad Athene zijn ontruimd vanwege bosbranden in het gebied. De hulpdiensten gingen in het gebied langs alle huizen, om ervoor te zorgen dat niemand werd achtergelaten. Een westenwind wakkert de vlammen vrijdagochtend nog meer aan, waardoor het te gevaarlijk werd in de regio.

De brandweer probeert ervoor te zorgen dat de branden niet veel groter worden. Het is met de huidige wind niet mogelijk het vuur onder controle te krijgen, zeggen de autoriteiten tegen persbureau ANA.

Griekenland wordt geteisterd door grote bosbranden. De afgelopen 24 uur zijn er volgens de brandweer zeker 86 nieuwe branden bijgekomen. Zelfs op tientallen kilometers van de brand ruikt het naar rook en regent het as.

Donderdag werd bekend dat het leger wordt ingezet in de strijd tegen de bosbranden. Premier Kyriakos Mitsotakis noemde het een ongekende milieucrisis.

Meer uit Buitenland

Schip dat Iran verliet beschoten in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.

47 minuten geleden
Oekraïne heropent Russische oliepijpleiding binnen paar uur

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.

55 minuten geleden
Kyiv vraagt Turkije om top met Poetin en Zelensky te organiseren

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.

1 uur geleden
Trump: Iran stort financieel in door sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.

2 uur geleden
Dode in Libanon door Israëlische aanval, ondanks bestand

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.

3 uur geleden
Scheepvaartmonitor: Iran beschiet opnieuw containerschip

TEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.

3 uur geleden
Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

11 uur geleden