Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dorpelingen India vieren aantreden van Kamala Harris

Dorpelingen India vieren aantreden van Kamala Harris

THULASENDRAPURAM (ANP/RTR) - Dat Kamala Harris woensdag mag aantreden als vicepresident van de Verenigde Staten, wordt ook in India gevierd. In het dorp waar haar grootvader meer dan een eeuw geleden is geboren, wordt vuurwerk afgestoken en worden lekkernijen uitgedeeld. Ook zijn kalenders uitgedeeld met de beeltenis van Biden en Harris.

"Een lokale politicus heeft een speciaal gebed opgezegd en dorpsbewoners delen al sinds vanochtend snoep uit en steken vuurwerk af", zegt een lokale winkelier in Thulasendrapuram, dat op zo'n 14.000 kilometer van de Amerikaanse hoofdstad Washington ligt. Harris bezocht het dorp toen ze vijf was en heeft verteld hoe ze in India met haar opa over het strand wandelde.

Harris is de dochter van een Indiase vrouw en een man uit Jamaica. De politica schrijft woensdag op meerdere punten geschiedenis. Ze wordt de eerste vrouwelijke vicepresident van de Verenigde Staten. Ook is het de eerste keer dat een zwarte Amerikaan en een Amerikaan van Aziatische komaf het tweede ambt in de VS mag bekleden.

Het was vorig jaar ook al feest in Thulasendrapuram toen Biden en Harris de verkiezingen wonnen. Toen liepen inwoners rond met posters van de politica, staken ze vuurwerk af en trokken mensen naar een tempel om de goden te bedanken.

Meer uit Buitenland

Mamdani: Israël gebruikte VN als podium om genocide wit te wassen

NEW YORK (ANP) - De New Yorkse burgemeester Zohran Mamdani heeft fel uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die nam eerder op donderdag tegenover de Algemene Vergadering van de VN in New York ruim de tijd om Mamdani's vermeende vergoelijking van geweld tegen Joden te bespreken.

1 uur geleden
Macron: Frankrijk zendt militairen en materieel naar Saudi-Arabië

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.

2 uur geleden
Netanyahu: Joden in NYC niet veilig sinds Mamdani burgemeester is

NEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.

2 uur geleden
Netanyahu hekelt critici in bijdrage op VN-top

NEW YORK (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in zijn toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN eens te meer de Israëlische oorlogsdoelen herhaald. In zijn felle betoog haalde hij niet alleen uit naar Hezbollah en Hamas, maar ook naar burgers in het Westen die Israël betichten van kolonialisme.

3 uur geleden
Xi vraagt VS zich te verzetten tegen onafhankelijkheid Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen zich te "verzetten" tegen de onafhankelijkheid van Taiwan. Dit was tot nu toe zijn meest expliciete oproep aan president Donald Trump om zijn standpunt over het autonome eiland te veranderen.

3 uur geleden
Tientallen diplomaten lopen weg bij start speech Netanyahu bij VN

NEW YORK (ANP) - Vele tientallen diplomaten zijn de zaal uitgelopen bij de start van de speech van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Op webcambeelden is te zien hoe de zaal leegstroomt en er enkele tientallen mensen op hun plek blijven zitten. Tijdens zijn speech vorig jaar gebeurde hetzelfde. Het is onder meer een protest tegen de oorlog in Gaza.

3 uur geleden
Costa: bedreigingen tegen Internationaal Strafhof onaanvaardbaar

NEW YORK (ANP) - Bedreigingen en aanvallen tegen het Internationaal Strafhof, zijn functionarissen en zijn personeel zijn onaanvaardbaar, zei de voorzitter van de EU-leiders, António Costa, donderdag in zijn toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. "Verantwoordelijkheid mag niet afhangen van overwegingen van politieke opportuniteit", voegde hij daaraan toe.

4 uur geleden