Dorpelingen India vieren aantreden van Kamala Harris
THULASENDRAPURAM (ANP/RTR) - Dat Kamala Harris woensdag mag aantreden als vicepresident van de Verenigde Staten, wordt ook in India gevierd. In het dorp waar haar grootvader meer dan een eeuw geleden is geboren, wordt vuurwerk afgestoken en worden lekkernijen uitgedeeld. Ook zijn kalenders uitgedeeld met de beeltenis van Biden en Harris.
"Een lokale politicus heeft een speciaal gebed opgezegd en dorpsbewoners delen al sinds vanochtend snoep uit en steken vuurwerk af", zegt een lokale winkelier in Thulasendrapuram, dat op zo'n 14.000 kilometer van de Amerikaanse hoofdstad Washington ligt. Harris bezocht het dorp toen ze vijf was en heeft verteld hoe ze in India met haar opa over het strand wandelde.
Harris is de dochter van een Indiase vrouw en een man uit Jamaica. De politica schrijft woensdag op meerdere punten geschiedenis. Ze wordt de eerste vrouwelijke vicepresident van de Verenigde Staten. Ook is het de eerste keer dat een zwarte Amerikaan en een Amerikaan van Aziatische komaf het tweede ambt in de VS mag bekleden.
Het was vorig jaar ook al feest in Thulasendrapuram toen Biden en Harris de verkiezingen wonnen. Toen liepen inwoners rond met posters van de politica, staken ze vuurwerk af en trokken mensen naar een tempel om de goden te bedanken.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
6 uur geleden