Dorpelingen India vieren aantreden van Kamala Harris
THULASENDRAPURAM (ANP/RTR) - Dat Kamala Harris woensdag mag aantreden als vicepresident van de Verenigde Staten, wordt ook in India gevierd. In het dorp waar haar grootvader meer dan een eeuw geleden is geboren, wordt vuurwerk afgestoken en worden lekkernijen uitgedeeld. Ook zijn kalenders uitgedeeld met de beeltenis van Biden en Harris.
"Een lokale politicus heeft een speciaal gebed opgezegd en dorpsbewoners delen al sinds vanochtend snoep uit en steken vuurwerk af", zegt een lokale winkelier in Thulasendrapuram, dat op zo'n 14.000 kilometer van de Amerikaanse hoofdstad Washington ligt. Harris bezocht het dorp toen ze vijf was en heeft verteld hoe ze in India met haar opa over het strand wandelde.
Harris is de dochter van een Indiase vrouw en een man uit Jamaica. De politica schrijft woensdag op meerdere punten geschiedenis. Ze wordt de eerste vrouwelijke vicepresident van de Verenigde Staten. Ook is het de eerste keer dat een zwarte Amerikaan en een Amerikaan van Aziatische komaf het tweede ambt in de VS mag bekleden.
Het was vorig jaar ook al feest in Thulasendrapuram toen Biden en Harris de verkiezingen wonnen. Toen liepen inwoners rond met posters van de politica, staken ze vuurwerk af en trokken mensen naar een tempel om de goden te bedanken.
Meer uit Buitenland
DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
6 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
11 uur geleden