Dordrecht zet aangifte tegen 'lek' van Chemours-schikking door
DORDRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Dordrecht ziet "geen enkele reden" om iets te doen aan de aangifte die is gedaan tegen Ruben Schilt, tot voor kort commissielid van de PvdA. Schilt schond de geheimhoudingsplicht door de notulen van een besloten raadsvergadering over een schikkingsvoorstel in de zaak-Chemours door te sturen naar het tv-programma Zembla. Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht deed daarvan aangifte.
Inwoners van Dordrecht begonnen al snel een onlinepetitie waarin ze de gemeente oproepen om de aangifte in te trekken. Die petitie is inmiddels zo'n 3500 keer ondertekend. De politieke partijen in de gemeenteraad kregen per mail ook het verzoek om op te komen voor Schilt, die naar buiten bracht dat Chemours heeft geprobeerd om voor enkele miljoenen euro's gevrijwaard te blijven van juridische procedures over schades die het chemische bedrijf (heeft) veroorzaakt in de omgeving.
"Wij zien geen enkele reden om hieromtrent een motie van afkeuring te steunen, de burgemeester hierop aan te spreken, hem om excuses te vragen, of de juridische kosten van de heer Schilt te betalen", laten de fractievoorzitters van de vijftien partijen uit de raad weten in een gezamenlijke reactie aan de initiatiefnemer van de petitie. Volgens de fractievoorzitters heeft de jonge PvdA'er door te lekken "de rechtszaak van de gemeente tegen Chemours mogelijk onnodig belast", schrijven ze in hun reactie. "Dit levert, afgezien van een beschadiging van vertrouwen, een ernstig misdrijf op."
Civiele procedure
De gemeenten Dordrecht, Papendrecht, Sliedrecht en Molenlanden zijn enkele jaren geleden een civiele procedure tegen Chemours en voorloper DuPont gestart. De rechtbank in Rotterdam bepaalde afgelopen week in een tussenvonnis dat het bedrijf in ieder geval aansprakelijk is voor de schade die tussen 1984 en 1998 is aangericht op het grondgebied van de gemeenten.
Het Openbaar Ministerie heeft de aangifte van burgemeester Kolff tegen Schilt - die uit zijn functie als commissielid is gezet - in behandeling.
Meer uit Binnenland
DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België heeft dertien jaar celstraf geëist tegen de veroordeelde Nederlandse drugshandelaar 'Bolle' Jos Leijdekkers voor zijn betrokkenheid bij de import van zo'n 11 ton cocaïne via de haven van Antwerpen in oktober 2023. In de rechtbank in Dendermonde stonden dinsdag 22 verdachten terecht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten heeft de inwoners van Rotterdam beloofd dat ze van de Euromast gaat abseilen als het opkomstpercentage bij de gemeenteraadsverkiezingen woensdag hoger is dan in 2022. Schouten, die naar eigen zeggen last heeft van "enorme hoogtevrees", deed de belofte in een videoboodschap op Instagram.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend is opgelopen tot 450. Dat laat een woordvoerder van de Commissie Mijnbouwschade weten. Dat is een verdubbeling ten opzichte van maandag, toen de teller op 226 meldingen stond.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep celstraffen van achttien jaar geëist en tbs met dwangverpleging tegen Peter S. (62) en Nancy D. (57) voor het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
15 uur geleden