Dordrecht wint ook van De Graafschap en blijft vierde
DORDRECHT (ANP) - FC Dordrecht heeft in de eerste divisie ook van De Graafschap gewonnen. De ploeg uit Zuid-Holland was thuis met 2-1 te sterk voor de Superboeren, die de thuisploeg bij winst zouden hebben gepasseerd.
Ilias Sebaoui en Mathis Suray kwamen tot scoren voor Dordrecht, dat voor de achtste keer op rij ongeslagen bleef. Ralf Seuntjens deed tussendoor wat terug namens De Graafschap. Dordrecht speelde in het seizoen 2014-2015 in de Eredivisie, maar eindigde de afgelopen acht seizoenen in het rechterrijtje van de Keuken Kampioen Divisie. Dit seizoen stevent de ploeg van trainer Michele Santoni sowieso af op een plek in de play-offs.
FC Dordrecht heeft als nummer 4 nog 3 punten minder dan nummer 3 FC Groningen, dat zondagmiddag (12.15 uur) tegen NAC Breda speelt. Ook nummer 2 Roda JC speelt zondag (16.45 uur), thuis tegen VVV-Venlo. Voor koploper Willem II staat maandag de uitwedstrijd tegen Jong FC Utrecht op het programma.
Door de zege hield Dordrecht ook nummer 5 ADO Den Haag achter zich. De Hagenaars wonnen met 2-0 bij SC Cambuur. Henk Veerman maakte kort na rust het eerste doelpunt. De Volendammer was trefzeker met een soort van omhaal. Hij nam de bal met zijn rug naar het doel aan en werkte de bal over zijn hoofd in het Friese doel. Het was al zijn twintigste doelpunt van het seizoen. Dhoraso Klas bepaalde in blessuretijd de eindstand.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.
10 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentiniƫ. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.
15 uur geledenANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.
16 uur geleden