Dordrecht verbiedt voor zondag aangekondigd protest
DORDRECHT (ANP) - Een protest dat voor zondag is aangekondigd door de groep Dordrecht in Verzet is door de stad verboden. De groep wilde demonstreren tegen de spoedwet die momenteel in ontwikkeling is en tegen de 1,5 metersamenleving.
Volgens een woordvoerder van de gemeente Dordrecht is het een weloverwogen besluit geweest om de demonstratie te verbieden. "De openbare orde, veiligheid en gezondheid zou in het gedrang komen als de demonstratie in de aangeboden vorm door zou gaan zondag", zegt hij.
De organisatie was volgens de zegsman niet voorbereid op grote aantallen en de verwachte opkomst varieerde van 250 mensen tot meerdere duizenden. "Het besluit is vanzelfsprekend niet genomen op basis van het onderwerp. Dat is totaal irrelevant."
Dordrecht in Verzet wilde demonstreren in het Weizigtpark. De groep meldt op Facebook: "Demonstratie is ons grondrecht en wij zullen er werk van maken om op korte termijn een nieuwe demonstratie op poten te zetten."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden