Dordrecht verbiedt voor zondag aangekondigd protest
DORDRECHT (ANP) - Een protest dat voor zondag is aangekondigd door de groep Dordrecht in Verzet is door de stad verboden. De groep wilde demonstreren tegen de spoedwet die momenteel in ontwikkeling is en tegen de 1,5 metersamenleving.
Volgens een woordvoerder van de gemeente Dordrecht is het een weloverwogen besluit geweest om de demonstratie te verbieden. "De openbare orde, veiligheid en gezondheid zou in het gedrang komen als de demonstratie in de aangeboden vorm door zou gaan zondag", zegt hij.
De organisatie was volgens de zegsman niet voorbereid op grote aantallen en de verwachte opkomst varieerde van 250 mensen tot meerdere duizenden. "Het besluit is vanzelfsprekend niet genomen op basis van het onderwerp. Dat is totaal irrelevant."
Dordrecht in Verzet wilde demonstreren in het Weizigtpark. De groep meldt op Facebook: "Demonstratie is ons grondrecht en wij zullen er werk van maken om op korte termijn een nieuwe demonstratie op poten te zetten."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
5 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
6 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
8 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
14 uur geleden