
Dordrecht gaat preventief fouilleren in zes wijken op wapens
DORDRECHT (ANP) - Dordrecht gaat vanaf het najaar in zes wijken preventief fouilleren op wapens. De maatregel is onderdeel van een gezamenlijke aanpak van politie, justitie en gemeente om wapenbezit terug te dringen.
Het initiatief komt er omdat Dordrecht een toename signaleert van (vuur)wapengerelateerde incidenten. Jongeren, soms al op hele jonge leeftijd, dragen steeds vaker wapens zoals vuurwapens en messen. Volgens de gemeente gebeurt dit vaak door angst of uit verveling. Ook zouden deze jongeren geen toekomstperspectief hebben of wapens dragen wegens groepsdruk.
Preventief fouilleren wordt mogelijk in de wijken Centrum, Oud-Krispijn, Reeland, Crabbehof, Stadspolders en Sterrenburg. Daar vinden de meeste incidenten met wapens plaats. Zo waren er bijvoorbeeld in het stadscentrum in ruim een half jaar tijd 36 incidenten waarbij een wapen in het spel was.
Meer uit Binnenland
PRAAG (ANP) - Het is "eigenlijk heel raar" om Nederland te verlaten op het moment van een politieke crisis. Dat zei koning Willem-Alexander kort nadat hij en koningin Máxima waren aangekomen in Praag voor het staatsbezoek aan Tsjechië. Maar aan de andere kant is een staatsbezoek volgens de koning dermate belangrijk, "zeker aan een land als Tsjechië", dat hij vond dat hij in ieder geval de eerste dag door moest laten gaan. "In deze tijd van geopolitieke spanningen is het ontzettend belangrijk om onze NATO- en EU-partner Tsjechië op deze manier te ontmoeten en te begroeten."
6 uur geledenCHALATENANGO (ANP) - In El Salvador is 43 jaar na de moord op vier Nederlandse journalisten van de omroep IKON de strafzaak begonnen tegen vermeende betrokkenen. Dat laten nabestaanden Sonja ter Laag en Gert Kuiper weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander keert een dag eerder terug van het komende staatsbezoek aan Tsjechië vanwege "de ontstane politieke situatie in Nederland". Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) gemeld. Eerder op de dag viel het kabinet-Schoof.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Personeel van NS staakt vrijdag in de regio Midden, met waarschijnlijk grote gevolgen voor het treinverkeer in het hele land. Het spoorbedrijf is volgens vakbond FNV niet ingegaan op een ultimatum waarin eisen stonden om tot een nieuwe cao voor medewerkers te komen. De bond dreigde eerder al met stakingen, nadat de onderhandelingen over de cao waren geklapt.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt dat een mogelijke staking komende vrijdag "landelijke impact" kan hebben. Dit komt doordat de eventuele staking door de vakbonden gepland staat in Midden-Nederland en de NS vanuit die regio, Utrecht, het eigen landelijke treinverkeer aanstuurt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlands-Hongaarse choreografe Krisztina de Châtel is dinsdag op 81-jarige leeftijd in haar woning in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie dinsdag aan het ANP bekendgemaakt. Zij was al enige tijd ziek.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever betreurt dat het kabinet-Schoof gevallen is. Hij heeft het over "geliefde buurland dat nu weer aankijkt tegen een periode van politieke blokkering. In deze geopolitiek onzekere tijden kan Europa instabiliteit missen als kiespijn".
11 uur geleden