Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dordrecht begonnen met uitzetten derdelanders uit opvang

Dordrecht begonnen met uitzetten derdelanders uit opvang

DORDRECHT (ANP) - Dordrecht is dinsdag begonnen met het uitzetten van gevluchte derdelanders uit Oekraïne uit de gemeentelijke opvanglocaties. Het gaat om ongeveer negentig mensen, meldt de gemeente. Ook Meppel laat weten een derdelander uit de opvang te hebben gehaald. Voor zover bekend zijn Dordrecht en Meppel de eerste gemeenten in Nederland die dat doen.

De derdelanders werden opgevangen in twee kantoorgebouwen in de stad, Spuiboulevard 314-372 en Singel 271, die zijn gebruikt als opvang omdat ze eerder leegstonden. Ze verlaten die locaties "op eigen initiatief", stelt de gemeente. "Eerst worden ze gevorderd de locatie te verlaten. Pas als ze dat niet doen, worden ze daadwerkelijk uitgezet door de politie. Het eerste deel is vrijwillig, het tweede deel niet. Bij weigering vrijwillig te gaan volgt dwang door politie."

Het is niet bekend waar de derdelanders die de opvang al hebben verlaten, nu naartoe zijn gegaan. De gemeente Dordrecht zegt "er niet meer op te kunnen sturen dat mensen ook daadwerkelijk het land verlaten" wanneer ze vertrekken uit de opvang.

Geen einduitspraak

De derdelanders woonden met een tijdelijke verblijfsvergunning in Oekraïne toen Rusland het land binnenviel. Ze vluchtten naar Nederland en kregen hier bescherming, net als alle andere vluchtelingen uit Oekraïne. Die regeling verliep op 4 maart. Daarna kregen de derdelanders vier weken de tijd om Nederland te verlaten.

Het kabinet wil dat ze teruggaan naar hun land van herkomst om daar het einde van de oorlog af te wachten. Tientallen vluchtelingen vechten dat aan. Rechters spreken elkaar tegen of de derdelanders mogen blijven of moeten vertrekken. De Raad van State, de hoogste rechter, heeft nog geen einduitspraak daarover gedaan.

Het is nog niet bekend welke gemeenten ook overgaan tot uitzetting en welke gemeenten wachten op het oordeel van de Raad van State.

Meer uit Binnenland

Strand Zandvoort is veiligheidsrisicogebied na onrustig weekend

ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.

2 uur geleden
Hof veroordeelt Raisa Blommestijn tot 30 uur taakstraf

DEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.

3 uur geleden
Werkstraf geëist tegen PVV-Statenlid om aanrijden XR-activiste

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.

3 uur geleden
28-jarige Hagenaar aangehouden na bommelding stadhuis

DEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.

4 uur geleden
Europese Commissie: Nederland ontvangt proefmedicijn hantavirus

BRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.

4 uur geleden
Man aangehouden om verdachte situatie stadhuis Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Donderdagmiddag is een man aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag. Dat bevestigt de politie. De man droeg alleen een onderbroek en is geboeid en geblinddoekt afgevoerd.

4 uur geleden
Máxima dankbaar voor onderzoek naar koloniale items in collectie

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is "dankbaar" voor het onafhankelijke onderzoek naar de herkomst van voorwerpen in de Koninklijke Verzamelingen. "We omarmen de conclusies en nemen alle aanbevelingen graag over. Een zorgvuldige omgang met de koloniale collectieonderdelen binnen de Koninklijke Verzamelingen is van wezenlijk belang. Hiervoor is nu een solide basis gelegd", aldus de koningin.

4 uur geleden