Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dordrecht begonnen met uitzetten derdelanders uit opvang

Dordrecht begonnen met uitzetten derdelanders uit opvang

DORDRECHT (ANP) - Dordrecht is dinsdag begonnen met het uitzetten van gevluchte derdelanders uit Oekraïne uit de gemeentelijke opvanglocaties. Het gaat om ongeveer negentig mensen, meldt de gemeente. Ook Meppel laat weten een derdelander uit de opvang te hebben gehaald. Voor zover bekend zijn Dordrecht en Meppel de eerste gemeenten in Nederland die dat doen.

De derdelanders werden opgevangen in twee kantoorgebouwen in de stad, Spuiboulevard 314-372 en Singel 271, die zijn gebruikt als opvang omdat ze eerder leegstonden. Ze verlaten die locaties "op eigen initiatief", stelt de gemeente. "Eerst worden ze gevorderd de locatie te verlaten. Pas als ze dat niet doen, worden ze daadwerkelijk uitgezet door de politie. Het eerste deel is vrijwillig, het tweede deel niet. Bij weigering vrijwillig te gaan volgt dwang door politie."

Het is niet bekend waar de derdelanders die de opvang al hebben verlaten, nu naartoe zijn gegaan. De gemeente Dordrecht zegt "er niet meer op te kunnen sturen dat mensen ook daadwerkelijk het land verlaten" wanneer ze vertrekken uit de opvang.

Geen einduitspraak

De derdelanders woonden met een tijdelijke verblijfsvergunning in Oekraïne toen Rusland het land binnenviel. Ze vluchtten naar Nederland en kregen hier bescherming, net als alle andere vluchtelingen uit Oekraïne. Die regeling verliep op 4 maart. Daarna kregen de derdelanders vier weken de tijd om Nederland te verlaten.

Het kabinet wil dat ze teruggaan naar hun land van herkomst om daar het einde van de oorlog af te wachten. Tientallen vluchtelingen vechten dat aan. Rechters spreken elkaar tegen of de derdelanders mogen blijven of moeten vertrekken. De Raad van State, de hoogste rechter, heeft nog geen einduitspraak daarover gedaan.

Het is nog niet bekend welke gemeenten ook overgaan tot uitzetting en welke gemeenten wachten op het oordeel van de Raad van State.

Meer uit Binnenland

Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

2 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

3 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

12 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

13 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

13 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

13 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

13 uur geleden