Dopingzaak Onana dient 2 juni bij internationaal sporttribunaal
LAUSANNE (ANP) - Het internationaal sporttribunaal CAS neemt de dopingzaak van Ajax-doelman André Onana op 2 juni in behandeling. De Amsterdamse club en de 25-jarige Kameroener hebben beroep aangetekend tegen de schorsing voor twaalf maanden die de UEFA hem op 5 februari oplegde.
Bij de doelman werd op 30 oktober tijdens een controle buiten de wedstrijden om furosemide in zijn urine aangetroffen. Dat is een vochtafdrijvend middel, dat wordt gezien als maskeringsmiddel voor prestatiebevorderende producten. Het staat daarom op de verboden lijst van het mondiale antidopingbureau WADA. De schorsing ging per direct in en geldt voor alle voetbalactiviteiten, zowel nationaal als internationaal.
Volgens Ajax heeft Onana per ongeluk het middel binnengekregen via een tabletje dat hij nam omdat hij zich die dag niet lekker voelde. De Amsterdamse club meldde dat de international zich vergiste in het product en een Lasimac-tablet slikte dat was voorgeschreven aan zijn vrouw.
Voorwaardelijke schorsing
Ajax had gehoopt op een voorwaardelijke schorsing of op een veel kortere uitsluiting. "Omdat het aantoonbaar niet bedoeld is geweest om zijn lichaam te versterken en zodoende zijn prestaties te kunnen verbeteren", liet algemeen directeur Edwin van der Sar destijds weten.
Onana sprak zelf van een "menselijke fout". Hij vond zijn schorsing "buitensporig en buitenproportioneel".
Onderhandelingen
Advocaat Dolf Segaar heeft goede hoop dat de dopingstraf voor Onana bij het CAS lager uitvalt. "Vrijspraak wordt denk ik moeilijk", liet hij in februari weten.
Ajax zette vorige maand de onderhandelingen met Onana over een nieuw contract stop. Zijn huidige verbintenis loopt medio 2022 af. Als zijn schorsing door het CAS wordt gehandhaafd, is hij pas in februari 2022 weer speelgerechtigd. Indien contractverlenging bij Ajax uitblijft, dan kan hij volgend jaar zomer transfervrij vertrekken. Trainer Erik ten Hag hoopt niettemin dat Onana in Amsterdam alsnog zal bijtekenen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
33 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
15 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
18 uur geleden