Dopingzaak Atalanta-coach Gasperini loopt vertraging op
BERGAMO (ANP) - Coach Gian Piero Gasperini van Atalanta Bergamo kan het seizoen op een normale wijze afmaken. Hij hoeft vooralsnog niet te vrezen voor een schorsing wegens het verstoren van een dopingcontrole van één van zijn spelers. Door een procedurefout heeft de zaak voor een tribunaal van het Italiaanse antidopingbureau Nado vertraging opgelopen. De verwachting is dat pas over enkele maanden een uitspraak kan worden gedaan.
Indien het tribunaal de zaak maandag had kunnen afronden en Gasperini schuldig was bevonden, had hij de laatste drie competitiewedstrijden in de Serie A en de Italiaanse bekerfinale tegen Juventus op 19 mei moeten missen. Atalanta is als nummer 2 achter kampioen Internazionale nog volop in de strijd voor een ticket voor de Champions League.
Gasperini (63) wordt ervan verdacht een onaangekondigde dopingcontrole van één van zijn spelers in februari met veel misbaar te hebben afgebroken. "Hij beledigde één van de controleurs, ging tekeer tegen het hele antidopingsysteem, verstoorde een dopingtest en stuurde de betreffende speler vroegtijdig terug naar het trainingsveld", aldus de aanklager. Na bemiddeling van de teamarts onderging de betreffende speler na de training alsnog een dopingcontrole, die een negatief resultaat had.
Voor de coach van Atalanta dreigt nog steeds een schorsing van twintig dagen. In die periode mag hij zijn vak niet uitoefenen en is contact met zijn spelers en stafleden verboden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
55 minuten geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
19 uur geleden