Dopingschorsing voor drievoudig olympisch gewichthefkampioen Lyu
LAUSANNE (ANP) - Drievoudig olympisch gewichthefkampioen Lyu Xiaojun uit China is voorlopig geschorst nadat hij positief had getest op het verboden middel erytropoëtine (epo). Dat meldt het International Testing Agency (ITA).
Erytropoëtine of kortweg EPO is een hormoon dat een toename van het aantal rode bloedcellen veroorzaakt en zo het uithoudingsvermogen van gebruikers vergroot. Van nature komt het ook in het lichaam voor.
De positieve test volgde na een 'out-of-competitiontest' op 30 oktober. De 38-jarige Chinees is geschrokken van het resultaat van de test. "Ik heb geen enkel motief of reden om een verboden middel of een verboden methode te gebruiken in de laatste fase van mijn carrière als gewichtheffer", zei Lyu in een verklaring tegenover persbureau Reuters. "Ik zal samenwerken met de betrokken organisaties voor onderzoek om de echte oorzaak van dit probleem te achterhalen en om mijn onschuld te bewijzen."
Lyu won in 2012, 2016 en op de Olympische Spelen van Tokio van vorige zomer goud. In 2012 en 2016 won hij in de categorie -77 kilogram, in Tokio was dat in de -81 klasse. Door het winnen van de titel in Tokio werd hij op destijds 37-jarige leeftijd ook de oudste olympisch kampioen gewichtheffen in de geschiedenis van de moderne Olympische Spelen.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
4 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
19 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
19 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden