Dopingschorsing voor drievoudig olympisch gewichthefkampioen Lyu
LAUSANNE (ANP) - Drievoudig olympisch gewichthefkampioen Lyu Xiaojun uit China is voorlopig geschorst nadat hij positief had getest op het verboden middel erytropoëtine (epo). Dat meldt het International Testing Agency (ITA).
Erytropoëtine of kortweg EPO is een hormoon dat een toename van het aantal rode bloedcellen veroorzaakt en zo het uithoudingsvermogen van gebruikers vergroot. Van nature komt het ook in het lichaam voor.
De positieve test volgde na een 'out-of-competitiontest' op 30 oktober. De 38-jarige Chinees is geschrokken van het resultaat van de test. "Ik heb geen enkel motief of reden om een verboden middel of een verboden methode te gebruiken in de laatste fase van mijn carrière als gewichtheffer", zei Lyu in een verklaring tegenover persbureau Reuters. "Ik zal samenwerken met de betrokken organisaties voor onderzoek om de echte oorzaak van dit probleem te achterhalen en om mijn onschuld te bewijzen."
Lyu won in 2012, 2016 en op de Olympische Spelen van Tokio van vorige zomer goud. In 2012 en 2016 won hij in de categorie -77 kilogram, in Tokio was dat in de -81 klasse. Door het winnen van de titel in Tokio werd hij op destijds 37-jarige leeftijd ook de oudste olympisch kampioen gewichtheffen in de geschiedenis van de moderne Olympische Spelen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
6 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
7 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
7 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
8 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
8 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
8 uur geleden