Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dopingschorsing van Pogba teruggebracht naar achttien maanden

Dopingschorsing van Pogba teruggebracht naar achttien maanden

TURIJN (ANP) - Paul Pogba mag volgend jaar maart weer voetballen. Sporttribunaal CAS heeft de schorsing van de Franse middenvelder van Juventus teruggebracht van vier jaar naar achttien maanden. "En die schorsing is op 11 september 2023 ingegaan", bevestigde directeur Matthieu Reeb van het CAS aan persbureau Reuters.

De 31-jarige Pogba kondigde in februari aan dat hij de schorsing van vier jaar bij het CAS ging aanvechten. De middenvelder was al sinds september vorig jaar voorlopig geschorst nadat hij positief had getest op testosteron, een verboden spierversterkend middel. Dat gebeurde bij een dopingcontrole na afloop van het duel met Udinese, vorig jaar augustus in het openingsweekeinde van de competitie in de Serie A. Twee maanden later werd die uitslag bevestigd bij een contra-expertise.

Pogba heeft altijd gezegd "nooit willens en wetens" dopingproducten te hebben ingenomen. "Ik ben verdrietig, geschokt en diep bedroefd dat alles wat ik in mijn professionele spelerscarrière heb opgebouwd, van mij is weggenomen", zei de wereldkampioen van 2018. "Als professionele atleet zou ik nooit iets doen om mijn prestaties te verbeteren door verboden middelen te gebruiken en ik heb nooit medespelers en supporters van de teams waarvoor of tegen wie ik heb gespeeld, geminacht of bedrogen."

Pogba staat nog tot medio 2026 bij Juventus onder contract.

Meer uit Voetbal

Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

2 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

2 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

2 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

2 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

7 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

7 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

7 uur geleden