Dopinglab in Italië niet klaar voor Winterspelen 2026
ROME (ANP/AFP) - Het is onzeker of de dopingtesten van de Olympische Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo in Italië gecontroleerd kunnen worden. Het enige laboratorium in Italië dat door wereldantidopingbureau WADA is goedgekeurd, is niet klaar voor de Winterspelen.
"We zitten in een race tegen de klok en we hebben geen tijd te verliezen", zegt directeur Francesco Botre van het FMSI-laboratorium in Rome. "WADA heeft een inspectie uitgevoerd in 2017 en had niets aan te merken op de kwaliteit van ons werk. Maar ze zeiden ons dat ons lab te klein is en te dicht bij de atleten staat."
Botre zegt dat ze te horen kregen dat ze het lab moesten uitbreiden. "In de tussentijd zijn de Spelen toegewezen aan Milaan-Cortina. Het is echter ondoenlijk dat we met de voorgestelde uitbreiding in staat zijn om de toename aan testen voor de Spelen te verwerken, dus WADA heeft ons meer tijd gegeven."
Juli
Het uitbreidingsproject is mede door de coronapandemie pas dit jaar van de grond gekomen. Zo is er een vrijstaande faciliteit gevonden, zoals WADA voorschrijft. Het lab heeft echter 11 miljoen euro nodig voor de planning, de aanschaf van nieuwe analyse-instrumenten en de verhuizing. Een bedrag dat oploopt naar 20 miljoen euro, als het testen voor de Spelen erbij wordt gerekend.
Het organisatiecomité van Milaan-Cortina heeft alle vragen hierover doorverwezen naar het Italiaanse ministerie van Sport. Om volledig draaiend te zijn een jaar voor het begin van de Spelen, zoals is vereist door WADA, moet het lab niet later dan in juli volgend jaar verhuisd zijn.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden