Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dopinglab in Italië niet klaar voor Winterspelen 2026

Dopinglab in Italië niet klaar voor Winterspelen 2026

ROME (ANP/AFP) - Het is onzeker of de dopingtesten van de Olympische Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo in Italië gecontroleerd kunnen worden. Het enige laboratorium in Italië dat door wereldantidopingbureau WADA is goedgekeurd, is niet klaar voor de Winterspelen.

"We zitten in een race tegen de klok en we hebben geen tijd te verliezen", zegt directeur Francesco Botre van het FMSI-laboratorium in Rome. "WADA heeft een inspectie uitgevoerd in 2017 en had niets aan te merken op de kwaliteit van ons werk. Maar ze zeiden ons dat ons lab te klein is en te dicht bij de atleten staat."

Botre zegt dat ze te horen kregen dat ze het lab moesten uitbreiden. "In de tussentijd zijn de Spelen toegewezen aan Milaan-Cortina. Het is echter ondoenlijk dat we met de voorgestelde uitbreiding in staat zijn om de toename aan testen voor de Spelen te verwerken, dus WADA heeft ons meer tijd gegeven."

Juli

Het uitbreidingsproject is mede door de coronapandemie pas dit jaar van de grond gekomen. Zo is er een vrijstaande faciliteit gevonden, zoals WADA voorschrijft. Het lab heeft echter 11 miljoen euro nodig voor de planning, de aanschaf van nieuwe analyse-instrumenten en de verhuizing. Een bedrag dat oploopt naar 20 miljoen euro, als het testen voor de Spelen erbij wordt gerekend.

Het organisatiecomité van Milaan-Cortina heeft alle vragen hierover doorverwezen naar het Italiaanse ministerie van Sport. Om volledig draaiend te zijn een jaar voor het begin van de Spelen, zoals is vereist door WADA, moet het lab niet later dan in juli volgend jaar verhuisd zijn.

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

11 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

13 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

18 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

18 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

20 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

21 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

22 uur geleden