Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doorzoekingen in medisch complex Al Shifa voortgezet

Doorzoekingen in medisch complex Al Shifa voortgezet

GAZA-STAD/AMMAN (ANP/AFP) - Israëlische militairen blijven het medische complex Al Shifa in het centrum van Gaza-Stad doorzoeken. Het ziekenhuis en andere gebouwen in en rond het complex zijn al drie dagen het doelwit van de krijgsmacht. Die stelt dat er een commandocentrum van de beweging Hamas in tunnels onder het complex is. De ziekenhuisdirectie en Hamas weerspreken dat.

Volgens critici schendt Israël met onder meer de aanvallen op ziekenhuizen op grove wijze de Geneefse Conventies. Die schrijven voor dat burgers beschermd moeten worden. Er is in de Gazastrook ook een Jordaans militair veldhospitaal is aangevallen.

Nieuwszender Al Jazeera meldt dat de toestand niet alleen in het Al Shifaziekenhuis, maar ook in andere ziekenhuizen steeds dramatischer wordt. Er is gebrek aan bedden, medische hulpmiddelen en medicijnen, pijnstillers, water en voedsel en patiënten overlijden door de ineenstorting van de gezondheidszorg. Volgens de nieuwszender is er na drie dagen van berichten over ondergrondse centra van Hamas nog geen enkel overtuigend bewijs getoond dat er onder het ziekenhuis een commandocentrum zou zijn.

Teleurgesteld

De chef-staf van de Israëlische strijdkrachten Herzi Halevi heeft op bezoek in Gaza gesuggereerd dat de operaties tegen de noordelijke Gazastrook worden afgerond. Maar er komen volgens hem meer aanvallen "in andere gebieden". De Verenigde Naties hebben laten weten dat ze teleurgesteld zijn dat Israël geen gehoor geeft aan de oproep van de VN-Veiligheidsraad tot snelle en lange humanitaire gevechtspauzes.

Bij de Israëlische aanvallen op de smalle kuststrook zijn sinds 7 oktober minstens 11.500 doden en 29.200 gewonden gevallen, voornamelijk vrouwen en kinderen. Veel Hamasstrijders verschansen zich tegen de luchtaanvallen in een netwerk van tunnels dat sinds begin jaren 80 is aangelegd.

Meer uit Buitenland

Leider Taiwan: meer geld naar defensie om oorlog te voorkomen

TAIPEI (ANP/AFP) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.

22 minuten geleden
Indiase hoofdstad afgegrendeld in aanloop naar jongerenprotest

NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.

2 uur geleden
Enkele gewonden na zware aardbeving Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.

2 uur geleden
Orkaan Isaias komt aan land in Florida

DESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.

5 uur geleden
Trump: nog geen beslissing over livestream van executie

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.

8 uur geleden
Orkaan Isaias nadert kust Florida, overstromingen verwacht

NAVARRE (ANP/AFP) - Orkaan Isaias is al merkbaar aan de Amerikaanse kust en komt naar verwachting vrijdagavond lokale tijd aan land. Het zou de eerste orkaan zijn die het Amerikaanse vasteland sinds 2024 treft. In delen van Florida zijn evacuatiebevelen afgegeven en er wordt gewaarschuwd voor overstromingen.

11 uur geleden
Zeer zware aardbeving voor kust van Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.

13 uur geleden