Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doorzoekingen in medisch complex Al Shifa voortgezet

Doorzoekingen in medisch complex Al Shifa voortgezet

GAZA-STAD/AMMAN (ANP/AFP) - Israëlische militairen blijven het medische complex Al Shifa in het centrum van Gaza-Stad doorzoeken. Het ziekenhuis en andere gebouwen in en rond het complex zijn al drie dagen het doelwit van de krijgsmacht. Die stelt dat er een commandocentrum van de beweging Hamas in tunnels onder het complex is. De ziekenhuisdirectie en Hamas weerspreken dat.

Volgens critici schendt Israël met onder meer de aanvallen op ziekenhuizen op grove wijze de Geneefse Conventies. Die schrijven voor dat burgers beschermd moeten worden. Er is in de Gazastrook ook een Jordaans militair veldhospitaal is aangevallen.

Nieuwszender Al Jazeera meldt dat de toestand niet alleen in het Al Shifaziekenhuis, maar ook in andere ziekenhuizen steeds dramatischer wordt. Er is gebrek aan bedden, medische hulpmiddelen en medicijnen, pijnstillers, water en voedsel en patiënten overlijden door de ineenstorting van de gezondheidszorg. Volgens de nieuwszender is er na drie dagen van berichten over ondergrondse centra van Hamas nog geen enkel overtuigend bewijs getoond dat er onder het ziekenhuis een commandocentrum zou zijn.

Teleurgesteld

De chef-staf van de Israëlische strijdkrachten Herzi Halevi heeft op bezoek in Gaza gesuggereerd dat de operaties tegen de noordelijke Gazastrook worden afgerond. Maar er komen volgens hem meer aanvallen "in andere gebieden". De Verenigde Naties hebben laten weten dat ze teleurgesteld zijn dat Israël geen gehoor geeft aan de oproep van de VN-Veiligheidsraad tot snelle en lange humanitaire gevechtspauzes.

Bij de Israëlische aanvallen op de smalle kuststrook zijn sinds 7 oktober minstens 11.500 doden en 29.200 gewonden gevallen, voornamelijk vrouwen en kinderen. Veel Hamasstrijders verschansen zich tegen de luchtaanvallen in een netwerk van tunnels dat sinds begin jaren 80 is aangelegd.

Meer uit Buitenland

VS voeren weer aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht is begonnen met een nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran. Dat meldt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). "De aanvallen zijn bedoeld om de militaire capaciteiten van de Iraanse strijdkrachten verder te verzwakken, die ze gebruiken om commerciële scheepvaart in de Straat van Hormuz aan te vallen."

36 minuten geleden
Von der Leyen meldt defensie- en dronepartnerschap met Oekraïne

KYIV (ANP) - De EU en Oekraïne versterken de samenwerking op het gebied van defensieproductie en drones. Dat kondigde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag aan bij een bezoek aan Kyiv.

45 minuten geleden
VK plant 'avondklok' voor tieners op sociale media

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil meer beperkingen invoeren voor tieners op sociale media. Voor gebruikers van 16 en 17 jaar moeten apps als Instagram en TikTok worden uitgezet tussen middernacht en 06.00 uur 's ochtends, schrijft de BBC.

2 uur geleden
EU-landen: einde speciale asielstatus dienstplichtigen Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - EU-landen hebben ermee ingestemd om niet langer een speciale asielstatus te verlenen aan dienstplichtige Oekraïners die nieuw naar de EU vluchten. Dat voorstel deed de Europese Commissie een paar weken geleden. Die status blijft intact voor alle Oekraïners die al naar de EU zijn gevlucht.

3 uur geleden
Hevig onweer verwacht in door bosbranden geteisterd Frankrijk

FONTAINEBLEAU/PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk worden na erg warme dagen hevige onweersbuien verwacht in vrijwel heel het land. Weerberichten waarschuwen voor onweer met veel regenval, hagel en windstoten. De onweersbuien zouden enkele dagen duren. Het weer betekent een opluchting voor brandbestrijders in het door een aantal natuurbranden geplaagde land.

3 uur geleden
Amerikaans ministerie belooft bodycam in elk ICE-arrestatieteam

WASHINGTON (ANP/RTR) - Elk arrestatieteam van immigratiedienst ICE zal voortaan een agent met een bodycam hebben. Dat belooft het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) volgens CBS News. Dit na de twee dodelijke schietincidenten van afgelopen week.

3 uur geleden
Media: Netanyahu komend weekend naar VS

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vliegt komend weekend naar de Verenigde Staten. Dat zeggen bronnen tegen Israëlische media als The Jerusalem Post. Netanyahu zou de Amerikaanse president Donald Trump willen ontmoeten, al staat zo'n verzoek officieel nog niet ingepland.

3 uur geleden