Doorzoekingen FIOD in onderzoek naar corruptie en witwassen
DEN HAAG (ANP) - De FIOD heeft donderdag doorzoekingen gedaan op verschillende plaatsen in een onderzoek naar corruptie, witwassen en valsheid in geschrifte, meldt een woordvoerder van de organisatie. De FIOD wil niet zeggen waar het onderzoek zich op richt. Er is niemand aangehouden.
Medewerkers van de FIOD zijn onder meer bij Van der Valk geweest, bevestigt een woordvoerder van de hotelketen na berichtgeving van De Telegraaf. "Wij hebben er kennis van genomen dat de FIOD een onderzoek uitvoert naar mogelijke onregelmatigheden bij de verhuur van hotelkamers aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers", meldt de woordvoerder. Hij benadrukt dat Van der Valk-hotels geen onderdeel uitmaken van het onderzoek. "Wel heeft Van der Valk toegezegd om informatie te verlenen aan de FIOD."
De FIOD heeft in hetzelfde onderzoek ook een inval gedaan in Didam. Daarbij zijn volgens Omroep Gelderland meerdere dure auto's in beslag genomen, waaronder een Lamborghini en een Porsche.
Op verschillende plaatsen in het land zijn statushouders ondergebracht in een hotel of recreatiewoning. Asielzoekers met een verblijfsvergunning moeten na veertien weken naar een reguliere woning, maar in de praktijk is die termijn veertig weken. Het COA brengt hen daarom onder in bijvoorbeeld hotels, zodat er weer een plek vrijkomt in een azc. Een gemeente krijgt per statushouder die via deze regeling wordt opgevangen een vergoeding. Met dat geld kan de gemeente de tijdelijke opvang en de begeleiding van statushouders betalen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met een dodelijk schietincident donderdag in de Indrapoerastraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. De politie denkt echter niet dat deze verdachte de schutter is. Wat zijn rol wel was, moet nog worden vastgesteld. Een 34-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam om het leven, nadat hij in een portiek werd beschoten.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.
1 uur geledenUITHUIZERMEEDEN (ANP) - In het Groningse Uithuizermeeden is vogelgriep vastgesteld op een legpluimveebedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). De ongeveer 39.000 legkippen worden gedood om verspreiding te voorkomen. Deze vogelgriepuitbraak heeft sinds oktober al aan meer dan 2 miljoen dieren het leven gekost.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kwetsbare mensen worden hard geraakt door de plannen van het komende kabinet over sociale zekerheid en langdurige zorg, vreest de Nederlandse ggz. Volgens de branchevereniging kan dat leiden tot extra druk op de geestelijke gezondheidszorg.
2 uur geleden