Doorzoekingen FIOD in onderzoek naar corruptie en witwassen
DEN HAAG (ANP) - De FIOD heeft donderdag doorzoekingen gedaan op verschillende plaatsen in een onderzoek naar corruptie, witwassen en valsheid in geschrifte, meldt een woordvoerder van de organisatie. De FIOD wil niet zeggen waar het onderzoek zich op richt. Er is niemand aangehouden.
Medewerkers van de FIOD zijn onder meer bij Van der Valk geweest, bevestigt een woordvoerder van de hotelketen na berichtgeving van De Telegraaf. "Wij hebben er kennis van genomen dat de FIOD een onderzoek uitvoert naar mogelijke onregelmatigheden bij de verhuur van hotelkamers aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers", meldt de woordvoerder. Hij benadrukt dat Van der Valk-hotels geen onderdeel uitmaken van het onderzoek. "Wel heeft Van der Valk toegezegd om informatie te verlenen aan de FIOD."
De FIOD heeft in hetzelfde onderzoek ook een inval gedaan in Didam. Daarbij zijn volgens Omroep Gelderland meerdere dure auto's in beslag genomen, waaronder een Lamborghini en een Porsche.
Op verschillende plaatsen in het land zijn statushouders ondergebracht in een hotel of recreatiewoning. Asielzoekers met een verblijfsvergunning moeten na veertien weken naar een reguliere woning, maar in de praktijk is die termijn veertig weken. Het COA brengt hen daarom onder in bijvoorbeeld hotels, zodat er weer een plek vrijkomt in een azc. Een gemeente krijgt per statushouder die via deze regeling wordt opgevangen een vergoeding. Met dat geld kan de gemeente de tijdelijke opvang en de begeleiding van statushouders betalen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO "is en blijft met alle partijen in gesprek". Dat stelt een woordvoerder als reactie op de brandbrief van ruim vierhonderd NPO-medewerkers die zich boos maken over het besluit om toch aan het Eurovisie Songfestival mee te doen. De NPO laat weten op dit moment verder geen toelichting over de kwestie te geven. 3FM-presentator Mandy Emadi laat namens de ondertekenaars weten nog geen reactie van de NPO te hebben gehad.
3 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) krijgt behalve veel steun ook kritiek. Zo vindt eigenaar Pim Lollinga van Faunavisie Wildcare in Westernieland, waar wilde dieren worden opgevangen, dat het WEC de penibele situatie "ook wel over zichzelf afgeroepen heeft". Ook dierenactiviste Lenie 't Hart, die de bekende zeehondencrèche in Pieterburen oprichtte en jarenlang het internationale boegbeeld was, is zeer kritisch.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Academische vrijheid moet een plek krijgen in de grondwet en de vrijheid van meningsuiting voor wetenschappers moet door kennisinstellingen beter beschermd worden. Dat staat in een advies van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) aan onderwijsminister Rianne Letschert. De KNAW roept ook op tot een aanscherping van de wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een wetsvoorstel dat inlichtingen- en veiligheidsdiensten meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, moet gepaard gaan met "effectieve waarborgen en robuust toezicht" om mensenrechten te beschermen, oordeelt het College voor de Rechten van de Mens. Als het aan het kabinet ligt, worden de inlichtingendiensten onder meer sneller bevoegd om informatie te verzamelen over personen en organisaties die een mogelijke dreiging vormen. Zo kunnen ze computers en smartphones hacken zonder onafhankelijke toets vooraf.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft dinsdag een server in beslag genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Dat bevestigt de politie naar aanleiding van berichtgeving van NRC. De inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De man die GTST-acteur Bas Muijs in 2023 heeft gegijzeld en mishandeld, is woensdag in hoger beroep veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Eerder legde de rechtbank hem dezelfde straf op.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stichting Be Ok, die in Amsterdam kwetsbare jongeren bijstaat, is mogelijk betrokken bij een witwaszaak. Dat zegt het Openbaar Ministerie Amsterdam na berichtgeving van De Telegraaf. In de zaak werden in mei zes mannen uit Amsterdam aangehouden op verdenking van het witwassen van ten minste 38 miljoen euro. Een van hen, een 26-jarige man, zit nog in voorlopige hechtenis.
5 uur geleden