Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doorverkoopsite kaartjes Oasis beperkt toeslagen na kritiek

Doorverkoopsite kaartjes Oasis beperkt toeslagen na kritiek

LONDEN (ANP) - Twickets, de Britse doorverkoopsite voor concertkaartjes, heeft de kosten voor de doorverkoop van kaarten voor de reünieconcerten van Oasis aangepast. Er was veel kritiek op het bedrijf omdat de kosten veel te hoog zouden zijn.

Twickets is de officiële doorverkooppartner van Oasis voor de concerten. Het is de bedoeling dat fans tickets kunnen kopen voor niet meer dan de ticketprijs plus boekingskosten. Maar die boekingskosten bleken opeens erg hoog, meldt muzieksite NME. Sommige fans maakten op sociale media melding van kaartjes waarvan de kosten ruim boven de 100 pond (118,60 euro) lagen. Twickets liet zondag weten dat de kosten alleen voor kopers zijn en 10 tot 15 procent van de prijs van de tickets bedragen.

Een dag later heeft Twickets aangekondigd dat het zijn tarieven verlaagt vanwege de "uitzonderlijke vraag" van Oasis-fans. Dat vertelde oprichter Richard Davies van Twickets aan Sky News. Fans hoeven nu niet meer dan 10 procent plus transactiekosten van 1 procent te betalen om de bankkosten te dekken. Daarnaast is er een tariefplafond van 25 pond per ticket voor de concerten ingevoerd. Verkopers hoeven niets extra's te betalen als ze kaartjes willen doorverkopen.

Ticketmaster

Over de verkoop van de kaartjes is veel te doen. Fans meldden dat de site van Ticketmaster crashte kort voordat de tickets in de verkoop zouden gaan. Mensen kregen een foutmelding en werden soms om onverklaarbare redenen uit het systeem gegooid. Ook waren er gigantische wachtrijen, waardoor veel fans urenlang in de rij stonden om op Ticketmaster te komen. Daarna duurde het vaak nog eens uren voordat ze bij het gedeelte van de site kwamen waar ze daadwerkelijk een kaartje konden aanschaffen.

De gelukkigen die dan eindelijk hun tickets konden kopen, werden of uit het systeem gegooid omdat ze zonder reden voor een bot werden aangezien of kregen te maken met prijzen van kaartjes die honderden ponden hoger uitvielen. Dat heeft te maken met het dynamische prijsbeleid van Ticketmaster. Door al het gedoe rond de kaartverkoop heeft de Britse overheid aangekondigd onderzoek te doen naar de gang van zaken. Minister van Cultuur Lisa Nandy noemde het "deprimerend" dat "gewone fans" niet de kans kregen om hun favoriete band live te zien.

Meer uit Financieel

Lukoil na klappen deal alsnog dicht bij verkoop buitenlandse tak

BRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.

12 minuten geleden
Minister zwijgt over mogelijke uitruil met China in zaak-Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) wil niet zeggen wat China terugkrijgt in ruil voor het hervatten van de levering van Nexperia-chips naar bijvoorbeeld autofabrieken in Europa. De gesprekken daarover met de Chinese overheid zijn vertrouwelijk, zei de VVD-bewindsman vrijdag rond de ministerraad.

1 uur geleden
Europese luchtvaartmaatschappijen passen duurzaamheidsclaims aan

BRUSSEL (ANP) - Ruim twintig Europese luchtvaartmaatschappijen hebben duurzaamheidsclaims aangepast na gesprekken met de Europese Commissie en Europese toezichthouders. Volgens de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) en andere consumententoezichthouders waren bepaalde claims rondom het compenseren van CO2-uitstoot van een vlucht misleidend.

1 uur geleden
Duitse toeleverancier kan weer Nexperia-chips uit China halen

FRANKFURT (ANP) - Een Duitse toeleverancier voor de auto-industrie, Aumovio, zegt weer chips van Nexperia van China naar Europa te kunnen sturen. Eerder was die toelevering onzeker door een exportverbod dat Beijing chipmaker Nexperia had opgelegd. Aumovio-topman Philipp von Hirschheydt zei tegen persbureau Bloomberg dat zijn bedrijf deze week een vergunning voor de export had gekregen.

1 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen door ruime voorraden

ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
AEX-index veert op na verliesbeurt, InPost stijgt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.

5 uur geleden
Funderingsspecialist Sif wijst op lastige markt windmolenparken

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.

7 uur geleden