Doorverkoopsite kaartjes Oasis beperkt toeslagen na kritiek
LONDEN (ANP) - Twickets, de Britse doorverkoopsite voor concertkaartjes, heeft de kosten voor de doorverkoop van kaarten voor de reünieconcerten van Oasis aangepast. Er was veel kritiek op het bedrijf omdat de kosten veel te hoog zouden zijn.
Twickets is de officiële doorverkooppartner van Oasis voor de concerten. Het is de bedoeling dat fans tickets kunnen kopen voor niet meer dan de ticketprijs plus boekingskosten. Maar die boekingskosten bleken opeens erg hoog, meldt muzieksite NME. Sommige fans maakten op sociale media melding van kaartjes waarvan de kosten ruim boven de 100 pond (118,60 euro) lagen. Twickets liet zondag weten dat de kosten alleen voor kopers zijn en 10 tot 15 procent van de prijs van de tickets bedragen.
Een dag later heeft Twickets aangekondigd dat het zijn tarieven verlaagt vanwege de "uitzonderlijke vraag" van Oasis-fans. Dat vertelde oprichter Richard Davies van Twickets aan Sky News. Fans hoeven nu niet meer dan 10 procent plus transactiekosten van 1 procent te betalen om de bankkosten te dekken. Daarnaast is er een tariefplafond van 25 pond per ticket voor de concerten ingevoerd. Verkopers hoeven niets extra's te betalen als ze kaartjes willen doorverkopen.
Ticketmaster
Over de verkoop van de kaartjes is veel te doen. Fans meldden dat de site van Ticketmaster crashte kort voordat de tickets in de verkoop zouden gaan. Mensen kregen een foutmelding en werden soms om onverklaarbare redenen uit het systeem gegooid. Ook waren er gigantische wachtrijen, waardoor veel fans urenlang in de rij stonden om op Ticketmaster te komen. Daarna duurde het vaak nog eens uren voordat ze bij het gedeelte van de site kwamen waar ze daadwerkelijk een kaartje konden aanschaffen.
De gelukkigen die dan eindelijk hun tickets konden kopen, werden of uit het systeem gegooid omdat ze zonder reden voor een bot werden aangezien of kregen te maken met prijzen van kaartjes die honderden ponden hoger uitvielen. Dat heeft te maken met het dynamische prijsbeleid van Ticketmaster. Door al het gedoe rond de kaartverkoop heeft de Britse overheid aangekondigd onderzoek te doen naar de gang van zaken. Minister van Cultuur Lisa Nandy noemde het "deprimerend" dat "gewone fans" niet de kans kregen om hun favoriete band live te zien.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
15 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
17 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
18 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
1 dag geleden