'Doorstromers minder geneigd huis te verkopen'
AMSTERDAM (ANP) - Huizenbezitters zijn door de krapte op de woningmarkt minder geneigd om hun huis te koop te zetten. De zogenoemde doorstromers willen vooral zekerheid hebben dat er een geschikte en betaalbare nieuwe woning is, voordat ze de huidige woning in de verkoop doen. Dat blijkt uit de maandrapportage van woningverkoopsite Funda.
In het rapport staat dat nog geen kwart van de doorstromers liever eerst verkoopt voordat ze een ander huis kopen. Daarmee is sprake van een dalende trend als het gaat om de intentie om huizen te koop te zetten.
Anders dan starters hebben huizenbezitters de luxe om hun verhuisplannen uit of af te stellen. Daardoor ontstaat volgens Funda een vicieuze cirkel. De krappe woningmarkt creëert niet alleen problemen aan de vraagzijde, maar ook aan de kant van het aanbod.
Volgens de maandelijkse vertrouwensindex van Funda blijft het verkoopvertrouwen in april stabiel hoog, terwijl het koopvertrouwen flink verder daalt. Het aanbod en aantal zoekopdrachten nam in april licht af in vergelijking met een maand eerder, terwijl de concurrentie per beschikbare woning ten opzichte van maart juist toenam.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.
13 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.
11 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".
12 uur geleden