Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Doorstromers minder geneigd huis te verkopen'

'Doorstromers minder geneigd huis te verkopen'

AMSTERDAM (ANP) - Huizenbezitters zijn door de krapte op de woningmarkt minder geneigd om hun huis te koop te zetten. De zogenoemde doorstromers willen vooral zekerheid hebben dat er een geschikte en betaalbare nieuwe woning is, voordat ze de huidige woning in de verkoop doen. Dat blijkt uit de maandrapportage van woningverkoopsite Funda.

In het rapport staat dat nog geen kwart van de doorstromers liever eerst verkoopt voordat ze een ander huis kopen. Daarmee is sprake van een dalende trend als het gaat om de intentie om huizen te koop te zetten.

Anders dan starters hebben huizenbezitters de luxe om hun verhuisplannen uit of af te stellen. Daardoor ontstaat volgens Funda een vicieuze cirkel. De krappe woningmarkt creëert niet alleen problemen aan de vraagzijde, maar ook aan de kant van het aanbod.

Volgens de maandelijkse vertrouwensindex van Funda blijft het verkoopvertrouwen in april stabiel hoog, terwijl het koopvertrouwen flink verder daalt. Het aanbod en aantal zoekopdrachten nam in april licht af in vergelijking met een maand eerder, terwijl de concurrentie per beschikbare woning ten opzichte van maart juist toenam.

Meer uit Financieel

AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

2 uur geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

3 uur geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

3 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

5 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

5 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

8 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

10 uur geleden