Doorstart Lightyear, maar curator verkoopt wel demovoertuigen
HELMOND (ANP) - Zonneautomaker Lightyear uit Helmond maakt in afgeslankte vorm een doorstart, maar de curator gaat komende tijd wel een deel van de voorraden van het eerder failliet gegane bedrijf verkopen. Hieronder vallen ook enkele (demo)voertuigen van het eerste model Lightyear 0. Deze maand is er een speciale onlineveiling om nog geld te verdienen voor het uitbetalen van schuldeisers. Op een kijkdag op woensdag 19 april kunnen geïnteresseerden de wagens in het echt komen bekijken, laat curator Reinoud van Oeijen weten.
Dat Lightyear een doorstart zou maken was eigenlijk al in februari aangekondigd, nadat samen met loyale investeerders binnen een dag 8 miljoen euro was opgehaald. Maar toen werd nog een kleine slag om de arm gehouden. Het was namelijk nog wachten op goedkeuring van het doorstartplan door de curator.
Van Oeijen geeft aan dat hij zijn fiat nu heeft gegeven. "Het was een uitermate complex proces", stelt hij in een verklaring. "Toch hebben we dit in relatief korte tijd kunnen doen. Met veel verschillende belangen en een ingewikkelde structuur was dat niet eenvoudig."
Lightyear 2
De doorstart vindt plaats in een volledig nieuw bedrijf dat massamodel Lightyear 2 moet gaat bouwen. In dat nieuwe bedrijf is plaats voor een kleine honderd van de oorspronkelijke ruim zeshonderd medewerkers.
"We hebben het belang van de werknemers uit binnen- en buitenland zo goed mogelijk proberen te behartigen", aldus Van Oeijen. "Tegelijkertijd hebben we ook voor de schuldeisers de schade zo beperkt mogelijk getracht te houden. Op deze manier was er een kans op een doorstart." Ook alle patenten van Lightyear en zonnencellendochterbedrijf Lightyear Layer uit Venray gaan mee naar de nieuwe onderneming die de naam Lightyear Technologies krijgt.
Reactie topman Hoefsloot
Lightyear-topman en medeoprichter Lex Hoefsloot reageert verheugd op het nieuws van de curator. "We zijn heel blij dat we de herstructurering hebben voltooid. We geloven dat deze benodigd was voor de toekomst van Lightyear", benadrukt hij. "Het team heeft hard gewerkt om dit mogelijk te maken."
Lightyears eerste auto, de Lightyear 0, ging pas eind november in productie bij een partner in Finland. Er zijn er uiteindelijk maar een handjevol van de band gerold, want de onderneming stopte eerder dit jaar plots met de productie van dit dure model. Korte tijd later ging Lightyear failliet. Voor de Lightyear 2 zou wel veel interesse bestaan. Van Oeijen wees er eerder op dat de interesse in Lightyear 2 allemaal nog intenties betrof. Het leverde nog niet direct geld op. Toen het snelgroeiende Lightyear op een gegeven moment in betalingsnood kwam, hielp die interesse dus niet en werd een bankroet onvermijdelijk.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
47 minuten geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.
2 uur geleden