Doorstart failliete e-brommerfabrikant Eysing nog ongewis
DEN BOSCH (ANP) - Het is nog onzeker of de failliete fabrikant van elektrische brommers Eysing een doorstart maakt. "De kans dat ik het verkocht krijg lijkt mij wel vrij groot want er is genoeg interesse", zegt curator Bas van Dooren. "Ik spreek met diverse partijen, maar nog niet op exclusieve basis", vervolgt hij.
De fabrikant van elektrische brommers, met de lijnen van een vooroorlogse motorfiets, werd vorige week failliet verklaard. Het bedrijf moest noodgedwongen de werkzaamheden stoppen, omdat de oprichters, vier vrienden uit Vught, geen "noodzakelijke financiering" hadden gevonden. Volgens de onderneming deed de opkomst van massaproducten uit Azië en de concurrentie van fatbikes het bedrijf mede de das om.
Volgens Van Dooren zit er geen hoge druk achter een doorstart. "De directie en aandeelhouders zijn ermee gestopt. De brommers die er nog waren staan achter slot en grendel." Hij denkt overigens niet dat een eventuele koper doorgaat met de verdere ontwikkeling en huidige productie. "Mijn inschatting is vooralsnog dat de productie in bijvoorbeeld China zal moeten plaatsvinden, anders kan dit niet uit" stelt de curator.
Ongunstige markt
Daarbij wijst Van Dooren erop dat de markt voor elektrische fietsen momenteel niet gunstig is. De curator wijst op Accell Group, het bedrijf achter merken als Batavus en Babboe dat kampt met enorme voorraden van deze fietsen en fatbikes. De elektrische fietsen liggen onder vuur omdat ze veel overlast veroorzaken.
Eysing ging in 2017 officieel van start. Bij het ontwerp van de elektrische brommers, met de accu verwerkt in de tank, lieten de Brabanders zich inspireren door het roemruchte Eysink, de oudste fabrikant van Nederlandse auto's en motorfietsen. Er rijden een kleine 150 retrobrommers rond in Nederland van het merk Eysing.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 78 miljoen passagiers reisden vorig jaar van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal passagiers steeg bijna drie procent ten opzichte van 2024. Het blijft echter nog altijd ruim drie procent onder het niveau van het pre-coronajaar 2019.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.
8 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
14 uur geleden