Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doorstart D-reizen gaat iets trager dan gedacht

Doorstart D-reizen gaat iets trager dan gedacht

AMSTERDAM (ANP) - D-reizen heropent de deuren, maar het hele proces gaat wel wat trager dan eerder aangekondigd. Volgens directeur Marc van Deursen van Prijsvrij, dat onderdelen van D-reizen overnam na het faillissement, hebben de voormalige bestuurders van de reisbureauketen achter de schermen nog geprobeerd winkels "weg te kapen".

Prijsvrij bereikte met de curatoren overeenstemming over een doorstart van de merknaam en het klantenbestand. De reisorganisatie wil verder met zo'n 150 van de oorspronkelijke 285 reisbureaus en ongeveer 450 van de vroegere 1100 medewerkers. Maar Prijsvrij moest na de deal met de curatoren zelf met bijvoorbeeld verhuurders van de winkelpanden in onderhandeling om filialen te kunnen voortzetten.

"Sinds het bankroet van D-reizen hebben sommige panden al een andere huurder gekregen. En soms heeft het personeel van de winkel al een andere baan gevonden", legt Van Deursen uit. Hij ergert zich er ook aan dat de bestuurders die D-reizen voor het bankroet in handen hadden, diverse verhuurders en voormalig personeel zouden hebben benaderd. Dit om bepaalde reisbureaus onder een andere naam te kunnen doorzetten. Als dat gebeurt moet Van Deursen voor de betreffende locaties op zoek naar een nieuw pand en nieuwe medewerkers.

Vertrouwen

Ton Tekstra, een van de curatoren, herkent de moeilijkheden maar heeft er vertrouwen in dat de doorstart niet in gevaar komt. Hij heeft aan investeerder Wim Smit van The Travel Company, die samenwerkte met de voormalige bestuurders, laten weten dat hij moet stoppen met zijn pogingen om winkels weg te kapen. Volgens Tekstra heeft Smit inmiddels aangegeven aan dat verzoek gehoor te geven. De curatoren hebben daarnaast bij voormalige medewerkers benadrukt dat ze juridisch gezien niet zomaar voor een ander reisbureau aan de slag kunnen gaan. Het personeel dat vroeger bij D-reizen werkte, kan namelijk nog worden gehouden aan een concurrentiebeding uit hun oude arbeidscontract.

De eerste reisbureaus met de naam D-reizen op de gevel gaan donderdag weer open. Van Deursen verwacht voor het einde van deze maand ongeveer 75 tot 85 winkels in bedrijf te hebben. Eigenlijk hoopte hij dan al 100 filialen open te hebben, maar hij denkt nu dat dit niet langer realistisch is. Tegen het einde van het jaar wil de Prijsvrij-baas nog wel op de door hem beoogde 150 D-reizen-winkels uitkomen.

Failliet

De voormalige bestuurders van D-reizen en investeerder Smit waren niet direct bereikbaar voor commentaar. Smit liet onlangs al aan vakmedium TravMagazine weten dat hij afziet van de overname van winkels van D-reizen.

D-reizen werd begin april failliet verklaard. De onderneming was door de coronacrisis flink in financiële problemen gekomen. De afwikkeling van het bankroet ging afgelopen maanden al niet zonder slag of stoot. De voormalige bestuurders hadden de naam D-reizen in een bedrijfje geplaatst dat buiten de failliete groep viel. Pas na ingreep van de curatoren werd dit teruggedraaid. Ook speelde er over de merkrechten nog een rechtszaak tussen de curatoren en de oude directie.

Meer uit Financieel

Nvidia eindigt opnieuw hoger op Wall Street na Saudische AI-deal

NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).

7 uur geleden
Farmaceut Sanofi wil komende jaren 20 miljard investeren in VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.

9 uur geleden
Witte Huis: 1,2 biljoen dollar aan economische deals met Qatar

DOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.

10 uur geleden
Ubisoft verlieslatend ondanks succes nieuwe Assassin's Creed

PARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

11 uur geleden
ABN AMRO eindigt flink hoger in AEX na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.

12 uur geleden
Qatar tekent deal van 200 miljard dollar voor aankoop Boeings

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.

13 uur geleden
'Goed' gesprek advocaten Gillis en koper vakantieparken over deal

ASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.

13 uur geleden