Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doorschakeldiensten naar 0800-nummers binnenkort verboden

Doorschakeldiensten naar 0800-nummers binnenkort verboden

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven die bellers voor veel geld doorschakelen naar gratis telefoonnummers moeten vanaf volgende maand oppassen. Vanaf 16 december zijn doorschakeldiensten naar 0800-nummers, die je kosteloos kunt bellen, verboden. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) kondigt aan aanbieders actief te gaan controleren.

Mensen die via een zoekmachine opzoeken hoe ze bijvoorbeeld naar de GGD of Belastingdienst kunnen bellen, komen vaak uit bij advertenties voor betaalde telefoonnummers die naar de gratis 0800-nummers staan doorgeschakeld. Volgens de ACM hebben bellers vaak niet door dat ze via een betaald telefoonnummer bellen, ook als de doorschakeldiensten aangeven welke kosten eraan verbonden zijn. Vaak is het tarief zo'n 1 euro per minuut.

De overheid legt het tegen betaling doorschakelen naar andere instanties via telefoonnummers die beginnen met 0900, 0906 en 0909 ook aan banden. Deze praktijk wordt vrijwel geheel verboden, meldt de ACM.

Betaalde doorschakelnummers die beginnen met 18 blijven wel toegestaan, behalve naar 0800-nummers. Deze doorschakeldiensten krijgen wel te maken met strengere regels. Deze 18-nummers doen vaak dienst als te bellen telefoonboek voor mensen die moeite hebben met het online zoeken naar telefoonnummers.

Als houders van de telefoonnummers de regels overtreden, kan de ACM een last onder dwangsom of een boete opleggen. Ook kan de toezichthouder de telefoonnummers afpakken van doorschakeldiensten.

Meer uit Financieel

Europees Parlement wil twee jaar extra uitstel van methaanregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.

59 minuten geleden
VS willen in recordbestelling 850 JSF-vliegtuigen kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.

1 uur geleden
Meer Spotify-gebruikers, maar advertentie-inkomsten vallen tegen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify zag de advertentie-inkomsten afgelopen kwartaal tegenvallen. Het aantal gebruikers van de dienst en betalende abonnees trok in het derde kwartaal wel iets verder aan, werd donderdag bekend.

1 uur geleden
Weinig groei in vrouwelijke bestuurders bij beursbedrijven

TILBURG (ANP) - Het aantal vrouwelijke bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven stijgt nauwelijks. Dat volgt uit de Female Board Index 2026, die de Tilburgse hoogleraar Mijntje Lückerath voor de twintigste keer heeft opgesteld. In het rapport onderzoekt Lückerath jaarlijks de man-vrouwverhoudingen bij de ruim tachtig Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen. Het aandeel vrouwelijke commissarissen blijft gelijk.

2 uur geleden
Ksa legt recordboete van 37 miljoen op aan illegaal gokbedrijf

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft een recordboete opgelegd aan een illegale partij die in Nederland zonder vergunning gokspellen aanbiedt op verschillende websites, waaronder Instantcasino en Skyhills. Het bedrijf EOD Code SRL krijgt een boete van 37 miljoen euro, de hoogste boete die de Ksa tot nu toe voor illegaal aanbod heeft opgelegd.

2 uur geleden
Oliebedrijf Saudi Aramco wil toegang tot olieopslag in buitenland

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert gesprekken met buitenlandse overheden om het staatsoliebedrijf Saudi Aramco toegang te geven tot hun strategische olievoorraden voor opslag. Het koninkrijk wil daarmee de leveringszekerheid voor zijn klanten vergroten in het geval van verstoringen, verklaarde Aramco-topman Amin Nasser.

2 uur geleden
Noors staatsfonds ziet miljarden verdampen door tegenvallers

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsfonds, de grootste investeerder in aandelen ter wereld, zag het afgelopen kwartaal miljarden verdampen door tegenvallende beleggingsresultaten. Het fonds leed in het derde kwartaal een verlies van 278 miljard Noorse kroon, omgerekend 27 miljard euro, werd donderdag bekend.

2 uur geleden