Doorgang naar Twentekanaal voor scheepvaart beperkt
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat beperkt de doorgang naar de Twentekanalen voor de scheepvaart. Bij de grote sluis in Eefde (Gelderland) wordt vanaf woensdag alleen nog maar geschut op aanvraag. Dat is nodig, omdat er door de droogte te weinig water is. Rijkswaterstaat sluit niet dat het scheepvaartverkeer helemaal wordt gestremd, als er niet voldoende regen valt.
Het Twentekanaal is een belangrijke logistieke schakel voor de Europese binnenvaart van en naar Duitsland. De sluis bij Eefde is de enige toegang vanaf de grote rivieren richting het oosten en wordt daarom wel de Poort van Twente genoemd. De sluis ligt in de IJssel aan het begin van de Twentekanalen.
In de IJssel staat het rivierwater al enige tijd extreem laag. Tijdelijke pompinstallaties bij Eefde pompen water uit de IJssel omhoog naar het kanaal. Dat water is noodzakelijk voor de bevaarbaarheid van de kanalen, maar ook voor de drinkwatervoorziening, natuur, landbouw en water in stedelijk gebied in een deel van de Achterhoek, Twente, het noordoosten van Overijssel en een deel van Drenthe. Er moet ook voldoende water in de vaarweg blijven staan om dijken nat te houden.
Rijkswaterstaat zegt dat er op dit moment zo weinig water is dat de waterstand maar nauwelijks op peil blijft. Schepen door de sluis laten varen kost veel water en daarom wordt dat beperkt. Schippers moeten bellen als ze door de sluis bij Eefde willen. Vervolgens mogen ze op afroep de sluis naderen op een moment dat er geschut kan worden. De wachttijd kan flink oplopen.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
2 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
5 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
6 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
7 uur geleden