Doorgaan Grote Prijs van China in Formule 1 zeer onzeker
SHANGHAI (ANP) - De sportautoriteiten van de Chinese miljoenenstad Shanghai hebben opgeroepen alle sportevenementen op te schorten zolang het nieuwe coronavirus nog rondwaart. Daarmee is het zeer onzeker of de Grote Prijs van China in de Formule 1 op 19 april in Shanghai wel doorgaat.
De internationale autosportfederatie FIA heeft nog geen besluit naar buiten gebracht. De overkoepelende instantie gaf eerder aan de situatie nauwlettend te volgen. Er zou woensdag overleg zijn met de leiding van de Formule 1 en de teams.
De Grote Prijs van China is op de kalender de vierde race van het jaar, twee weken voor de Grote Prijs van Nederland op 3 mei in Zandvoort.
Gezondheidsplan
Het coronavirus, dat in China al honderden mensen heeft gedood en nog niet is uitgewoed, zorgde eerder al voor het annuleren van de race uit de Formule E in de Chinese stad Sanya. De wedstrijd in het WK van de elektrische sportauto's stond gepland op 21 maart. Ook de WK indooratletiek in Nanjing, 13 tot 15 maart zouden worden gehouden, zijn geschrapt.
De autoriteiten in Shanghai hebben sportbonden en organisatoren van evenementen opgedragen een gezondheidsplan op te stellen om infecties te voorkomen en zo de epidemie te stuiten. De FIA gaf al eerder te kennen de situatie in China nauwlettend in de gaten te houden. "Als het nodig is, zullen we de vereiste acties ondernemen om onze autosportgemeenschap en haar brede publiek te beschermen", luidde een verklaring.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
2 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
5 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
5 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
11 uur geleden