Door VS geweigerde apparatuur Philips gaat mogelijk naar Afrika
AMSTERDAM (ANP) - Philips is nog steeds bezig met het vinden van een nieuwe bestemming voor de ruim 30.000 beademingsapparaten die de Verenigde Staten eerder dit jaar opeens niet meer wilden hebben. Topman Frans van Houten had hierover recent nog een gesprek met Afrikaanse landen, heeft hij laten weten in televisieprogramma Buitenhof.
De landen in Afrika hebben volgens hem een gezamenlijk inkoopverband. Philips kijkt of het bedrijf hen kan helpen. Het zorgtechnologieconcern vindt het belangrijk dat de apparaten terechtkomen in landen die ze hard nodig hebben.
Eind augustus werd bekend dat het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid een groot deel van een eerdere bestelling voor 43.000 beademingsapparaten van Philips schrapte. Philips levert er nu nog maar 12.300 aan de Amerikanen.
Honderden miljoenen
"Ze hebben waarschijnlijk te veel besteld en zich dat pas later gerealiseerd", aldus Van Houten die dit "heel pijnlijk" vindt. Het Amerikaanse besluit was opmerkelijk omdat Washington aan het begin van de corona-uitbraak nog dreigde mogelijk beademingsapparatuur van Philips in beslag te nemen uit angst voor tekorten.
Het gedeeltelijk schrappen van de bestelling kost de Nederlandse onderneming veel geld. Volgens Van Houten loopt de misgelopen omzet in de honderden miljoenen. Met de oorspronkelijke deal was in totaal bijna 647 miljoen dollar gemoeid.
Het concern stelde eind augustus al direct zijn financiële verwachtingen iets bij. Daarbij wel wel benadrukt dat de orderportefeuille van Philips ondanks de afzegging nog steeds op "recordhoogte" stond. Philips profiteert de laatste tijd onder meer van de toenemende vraag naar informatica-oplossingen voor zorg op afstand.
Meer uit Financieel
BRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.
37 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een schip van het Deense scheepvaartconcern Maersk is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens een verklaring van Maersk is dat gebeurd onder Amerikaanse begeleiding.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
10 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
14 uur geleden