Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door VS geweigerde apparatuur Philips gaat mogelijk naar Afrika

Door VS geweigerde apparatuur Philips gaat mogelijk naar Afrika

AMSTERDAM (ANP) - Philips is nog steeds bezig met het vinden van een nieuwe bestemming voor de ruim 30.000 beademingsapparaten die de Verenigde Staten eerder dit jaar opeens niet meer wilden hebben. Topman Frans van Houten had hierover recent nog een gesprek met Afrikaanse landen, heeft hij laten weten in televisieprogramma Buitenhof.

De landen in Afrika hebben volgens hem een gezamenlijk inkoopverband. Philips kijkt of het bedrijf hen kan helpen. Het zorgtechnologieconcern vindt het belangrijk dat de apparaten terechtkomen in landen die ze hard nodig hebben.

Eind augustus werd bekend dat het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid een groot deel van een eerdere bestelling voor 43.000 beademingsapparaten van Philips schrapte. Philips levert er nu nog maar 12.300 aan de Amerikanen.

Honderden miljoenen

"Ze hebben waarschijnlijk te veel besteld en zich dat pas later gerealiseerd", aldus Van Houten die dit "heel pijnlijk" vindt. Het Amerikaanse besluit was opmerkelijk omdat Washington aan het begin van de corona-uitbraak nog dreigde mogelijk beademingsapparatuur van Philips in beslag te nemen uit angst voor tekorten.

Het gedeeltelijk schrappen van de bestelling kost de Nederlandse onderneming veel geld. Volgens Van Houten loopt de misgelopen omzet in de honderden miljoenen. Met de oorspronkelijke deal was in totaal bijna 647 miljoen dollar gemoeid.

Het concern stelde eind augustus al direct zijn financiële verwachtingen iets bij. Daarbij wel wel benadrukt dat de orderportefeuille van Philips ondanks de afzegging nog steeds op "recordhoogte" stond. Philips profiteert de laatste tijd onder meer van de toenemende vraag naar informatica-oplossingen voor zorg op afstand.

Meer uit Financieel

Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

6 minuten geleden
Wall Street verder omhoog na reeks kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.

12 minuten geleden
Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

1 uur geleden
Vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.

1 uur geleden
Meer omzet en winst voor Coca-Cola na groei suikervrije dranken

ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.

1 uur geleden
Bloemisten vrezen voor groot banenverlies door btw-verhoging

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.

1 uur geleden
Frans consumentenvertrouwen op laagste stand sinds 2013 na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.

3 uur geleden