Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door VS geweigerde apparatuur Philips gaat mogelijk naar Afrika

Door VS geweigerde apparatuur Philips gaat mogelijk naar Afrika

AMSTERDAM (ANP) - Philips is nog steeds bezig met het vinden van een nieuwe bestemming voor de ruim 30.000 beademingsapparaten die de Verenigde Staten eerder dit jaar opeens niet meer wilden hebben. Topman Frans van Houten had hierover recent nog een gesprek met Afrikaanse landen, heeft hij laten weten in televisieprogramma Buitenhof.

De landen in Afrika hebben volgens hem een gezamenlijk inkoopverband. Philips kijkt of het bedrijf hen kan helpen. Het zorgtechnologieconcern vindt het belangrijk dat de apparaten terechtkomen in landen die ze hard nodig hebben.

Eind augustus werd bekend dat het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid een groot deel van een eerdere bestelling voor 43.000 beademingsapparaten van Philips schrapte. Philips levert er nu nog maar 12.300 aan de Amerikanen.

Honderden miljoenen

"Ze hebben waarschijnlijk te veel besteld en zich dat pas later gerealiseerd", aldus Van Houten die dit "heel pijnlijk" vindt. Het Amerikaanse besluit was opmerkelijk omdat Washington aan het begin van de corona-uitbraak nog dreigde mogelijk beademingsapparatuur van Philips in beslag te nemen uit angst voor tekorten.

Het gedeeltelijk schrappen van de bestelling kost de Nederlandse onderneming veel geld. Volgens Van Houten loopt de misgelopen omzet in de honderden miljoenen. Met de oorspronkelijke deal was in totaal bijna 647 miljoen dollar gemoeid.

Het concern stelde eind augustus al direct zijn financiële verwachtingen iets bij. Daarbij wel wel benadrukt dat de orderportefeuille van Philips ondanks de afzegging nog steeds op "recordhoogte" stond. Philips profiteert de laatste tijd onder meer van de toenemende vraag naar informatica-oplossingen voor zorg op afstand.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

4 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

6 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

8 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

9 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

11 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

23 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

1 dag geleden