Door twee treffers van Chery houdt NEC uitzicht op vijfde plaats
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery heeft NEC in de race om de vijfde positie van de Eredivisie gehouden. De 35-jarige middenvelder had met twee doelpunten een groot aandeel in de uitzege (0-3) van zijn club die de bekerfinale van Feyenoord verloor (1-0).
Chery trof in de 60e minuut doel met een afstandsschot en tekende vier minuten later voor een tweede treffer. Hij kwam in de winterstop op huurbasis van Maccabi Haifa naar NEC en scoorde in zijn eerste en tweede competitiewedstrijd voor de ploeg uit Nijmegen. Chery kwam de afgelopen negen duels in de Eredivisie niet tot scoren. Invaller Rober González maakte in de slotfase het derde doelpunt.
NEC staat zesde, met 2 punten minder dan Ajax dat met een vijfde eindklassering de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen. Excelsior blijft de nummer 16 van de ranglijst en moet nog minimaal een positie klimmen om de play-offs tegen degradatie te ontlopen. De achterstand op RKC bedraagt 2 punten.
Excelsior en NEC werden voor rust eenmaal gevaarlijk. Doelman Stijn van Gassel pakte een kopbal van Bram Nuytinck. Troy Parrott schoot net naast het doel van keeper Robin Roefs, die de zieke Jasper Cillessen verving.
Vlak voor de openingstreffer van Chery keerde doelman Van Gassel een vrije trap van Calvin Verdonk. Excelsior beëindigde het duel met tien spelers. Siebe Horemans kreeg een rode kaart voor een harde tackle op Dirk Proper.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
14 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
54 minuten geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
13 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
15 uur geleden