Door twee treffers van Chery houdt NEC uitzicht op vijfde plaats
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery heeft NEC in de race om de vijfde positie van de Eredivisie gehouden. De 35-jarige middenvelder had met twee doelpunten een groot aandeel in de uitzege (0-3) van zijn club die de bekerfinale van Feyenoord verloor (1-0).
Chery trof in de 60e minuut doel met een afstandsschot en tekende vier minuten later voor een tweede treffer. Hij kwam in de winterstop op huurbasis van Maccabi Haifa naar NEC en scoorde in zijn eerste en tweede competitiewedstrijd voor de ploeg uit Nijmegen. Chery kwam de afgelopen negen duels in de Eredivisie niet tot scoren. Invaller Rober González maakte in de slotfase het derde doelpunt.
NEC staat zesde, met 2 punten minder dan Ajax dat met een vijfde eindklassering de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen. Excelsior blijft de nummer 16 van de ranglijst en moet nog minimaal een positie klimmen om de play-offs tegen degradatie te ontlopen. De achterstand op RKC bedraagt 2 punten.
Excelsior en NEC werden voor rust eenmaal gevaarlijk. Doelman Stijn van Gassel pakte een kopbal van Bram Nuytinck. Troy Parrott schoot net naast het doel van keeper Robin Roefs, die de zieke Jasper Cillessen verving.
Vlak voor de openingstreffer van Chery keerde doelman Van Gassel een vrije trap van Calvin Verdonk. Excelsior beëindigde het duel met tien spelers. Siebe Horemans kreeg een rode kaart voor een harde tackle op Dirk Proper.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
14 uur geleden