Door trein geraakte bus in Brabant net klaar met dienst
BERGEN OP ZOOM (ANP) - De bus zonder passagiers die maandagochtend op een spoorwegovergang in Bergen op Zoom doormidden werd gereden door een trein, had geen dienst. "De chauffeur had een ochtenddienst gedaan en reed daarna terug naar zijn stalling. Vandaar dat de bus op dat moment geen dienst had en er geen mensen in zaten", zo laat een woordvoerder van moederbedrijf Connexxion weten.
Op de bus staat het logo van Connexxion, maar de bus werd op het moment van het ongeluk gebruikt door een van de onderaannemers van het bedrijf, BusiNext. Volgens de woordvoerder gaat het naar omstandigheden goed met de buschauffeur, die op tijd de bus uit kon komen. "Voor ons is dit natuurlijk enorm schrikken. We zijn blij dat hem niks mankeert en dat het ook met de machinist naar omstandigheden goed gaat."
Hoe het kan dat de bus op de overweg strandde, is bij het busbedrijf nog niet bekend. "Er wordt nog technisch onderzoek gedaan, en we gaan daarover nog in gesprek met de onderaannemer." Connexxion werkt in verschillende regio's met onderaannemers die af en toe een dienst rijden voor het busbedrijf. Volgens de woordvoerder wordt van die diensten gebruikgemaakt vanwege personeelstekort.
Treinverkeer gestremd
De buschauffeur is door ambulancepersoneel nagekeken, maar bleek niet gewond. In de trein zaten 85 passagiers die zijn onderzocht door de hulpdiensten, meldt de NS. De reizigers zijn uit de trein gehaald en met een bus verder vervoerd. Eelco van Asch van NS spreekt van "een vreselijk ongeval waar gelukkig geen slachtoffers bij gevallen zijn". Hij geeft aan dat de machinist en conducteur ongedeerd zijn, maar geschrokken. "Collega's hebben hen opgevangen om te praten over hun ervaringen."
De bus is door de aanrijding helemaal doormidden gebroken en de ravage bij de spoorwegovergang is enorm. De omgeving van de Marconilaan, waar het ongeluk gebeurde, is afgezet voor verkeer. Tussen Roosendaal en Kruiningen-Yereseke rijden vanwege de aanrijding geen treinen, maar bussen. ProRail meldt dat het treinverkeer tussen Bergen op Zoom en Roosendaal is gestremd. De zegsman kan niet aangeven hoelang dat gaat duren. De trein is door de botsing ontspoord en ook moet er bijvoorbeeld onderzocht worden of het spoor beschadigd is.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij een ongeval tussen een auto en een fietser op het Oostmolenerf in Rotterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 40-jarige Rotterdammer overleden. Dat meldt de Rotterdamse politie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Truly Naked is de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Gouden Kalveren, de belangrijkste filmprijzen van Nederland. De film verzilverde maar liefst zes van de zeven nominaties, waaronder die van beste film, beste regie en beste scenario, werd vrijdag duidelijk tijdens de slotavond van het Nederlands Film Festival in de Stadsschouwburg in Utrecht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben in de afgelopen week iets meer dan 1600 kilo vuurwerk ingeleverd. Dat kon bij speciale inzamelpunten van de overheid. Volgens cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid kwam 528 kilo binnen in Zwolle, 342,1 kilo in Amsterdam, 254 kilo in Haarlem en 179,5 kilo in Leiden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komen geen nieuwe herstelbetalingen naar aanleiding van het onderzoek naar de koloniale rol van de Oranjes, zei premier Rob Jetten in zijn wekelijkse persconferentie. Volgens de minister-president loopt er al een meerjarenprogramma sinds de excuses voor het slavernijverleden.
16 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Een recordaantal Jemenieten in door de regering gecontroleerde gebieden kon dit jaar niet zijn voedselbehoefte vervullen, volgens het Wereldvoedselprogramma. Dit volgt op het oplaaien van het geweld tussen Saudi-Arabië en de door Iran gesteunde Houthi's.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het optreden van koning Willem-Alexander is een voorbeeld voor andere koningshuizen wereldwijd hoe om te gaan met de rol die ze in het koloniale verleden hebben gespeeld. Dat zegt Rabin Baldewsingh, de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) tegen het ANP. "Door dit onderzoek heeft de koning laten zien dat Nederland een voorbeeld is van hoe je het koloniale verleden onder ogen komt. Het erkennen en herkennen is cruciaal voor hoe we daarmee omgaan. Hij maakt mijn werk makkelijker."
18 uur geledenLEIDEN (ANP) - Koningin Beatrix wilde dat het Nationaal Slavernijmonument in Amsterdam alleen het einde van de slavernij zou herdenken, niet de slachtoffers ervan. Dat schrijft historicus Gert Oostindie in het boek Van Willem de Zwijger tot Willem-Alexander. Hij kreeg daarvoor inzage in het Geheim Archief van het Kabinet van de Koning, waarin ook persoonlijke notities van Beatrix worden bewaard.
19 uur geleden