Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door storing valt aantal nieuwe coronagevallen laag uit

Door storing valt aantal nieuwe coronagevallen laag uit

BILTHOVEN (ANP) - Door een technische storing bij de GGD'en is het aantal nieuwe coronagevallen woensdag laag uitgevallen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kreeg tussen dinsdagochtend en woensdagochtend 5503 meldingen van positieve tests binnen. De storing begon dinsdag aan het einde van de middag en was aan het begin van de avond verholpen. Het RIVM weet niet hoeveel positieve tests toen niet zijn doorgegeven. Het instituut gaat ervan uit dat de meldingen in de komende dagen alsnog binnenkomen.

Het aantal nieuwe gevallen was woensdag opvallend lager dan in de dagen ervoor. Op maandag en dinsdag meldde het RIVM ongeveer 6700 gevallen, op zondag bijna 8200. Normaal gesproken zijn er op zondag, maandag en dinsdag juist minder gevallen dan later in de week. Bovendien is het voor een woensdag het laagste aantal sinds 10 maart.

In de afgelopen zeven dagen zijn 50.260 positieve tests geregistreerd. Dat komt neer op 7180 nieuwe gevallen per dag. Het is de eerste keer in ongeveer een week dat het gemiddelde daalt.

Sterfgevallen

Den Haag telde de meeste nieuwe gevallen. In de hofstad testten 197 inwoners positief. In Rotterdam kwamen 184 besmettingen aan het licht en in Amsterdam werden 170 coronagevallen vastgesteld. Daarna volgen Dordrecht (120), Eindhoven (104) en Utrecht (97).

Het aantal sterfgevallen steeg met 28. Dat wil niet zeggen dat al die coronapatiƫnten in het afgelopen etmaal zijn overleden. Sterfgevallen worden soms pas na een tijdje geregistreerd. In de afgelopen week zijn 178 mensen aan het virus overleden, gemiddeld zo'n 25 per dag. Voor de vierde dag op rij stijgt dat aantal, maar het is nog steeds aanzienlijk minder dan rond de jaarwisseling, aan het begin van de vaccinatiecampagne. Toen stierven er soms meer dan 150 mensen per dag.

Sinds het begin van de uitbraak zijn bijna 1,4 miljoen Nederlanders positief getest. Van bijna 17.000 mensen is zeker dat ze aan het virus zijn overleden.

Meer uit Gezond

Minder mensen hebben griep, meldt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.

2 dagen geleden
Hooikoorts piekt eerder in het jaar en meer mensen hebben last

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.

2 dagen geleden
Veel verschillen in prijs kankermedicijnen, KWF wil meer openheid

AMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.

2 dagen geleden
Gezondheidsraad: leeftijdsgrens coronaprik kan van 60 naar 70

DEN HAAG (ANP) - De leeftijdsgrens voor de jaarlijkse herhaalprik tegen het coronavirus kan omhoog van 60 naar 70 jaar. Dat adviseert de Gezondheidsraad. Zestigers zouden nog wel op grond van hun gezondheidstoestand in aanmerking kunnen komen voor vaccinatie, maar niet meer op grond van hun leeftijd.

3 dagen geleden
Inspectie Gezondheidszorg onderzoekt werkcultuur ic Erasmus MC

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd onderzoekt de werkcultuur op de intensivecareafdeling van het Erasmus MC in Rotterdam. Dat bevestigt de inspectie na berichtgeving van de NOS en Nieuwsuur over een vertrouwenscrisis op deze afdeling van het ziekenhuis.

1 week geleden
MDL Fonds wil dat meer mannen in grote steden darmkankertest doen

AMERSFOORT (ANP) - Mannen in de grote steden moeten zich vaker laten controleren op darmkanker, vindt het MDL Fonds. De deelname aan het bevolkingsonderzoek voor de ziekte is schrikbarend laag, zegt de organisatie, die vroeger Maag Lever Darm Stichting heette. Het fonds komt daarom met een campagne. Die wordt donderdag gelanceerd.

1 week geleden
Vaker HPV bij vrouwen die geen toegang bevolkingsonderzoek hebben

DEN HAAG (ANP) - Bij vrouwen die geen of moeilijk toegang hebben tot het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker wordt het humaan papillomavirus (HPV) vaker gevonden dan bij vrouwen die daar wel toegang toe hebben. Dat meldt Dokters van de Wereld op basis van 555 uitstrijkjes die de mensenrechtenorganisatie tussen 2022 en 2025 afnam bij vrouwen zonder toegang. 87 procent van hen is ongedocumenteerd en daarom uitgesloten van het bevolkingsonderzoek.

1 week geleden