Door storing ongeveer duizend nieuwe coronagevallen niet gemeld
UTRECHT (ANP) - Door een nieuwe technische storing bij de GGD'en zijn dinsdag ongeveer duizend nieuwe coronagevallen niet doorgegeven aan het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het dagcijfer dat de RIVM woensdag publiceert, valt daardoor lager uit. De overkoepelende organisatie GGD GHOR Nederland bevestigt de storing na een bericht van het AD.
De storing trof de beveiligde verbinding die wordt gebruikt om de positieve tests door te geven aan de bron- en contactonderzoekers. Die praten met de positief geteste personen en vragen ze onder meer waar ze besmet zijn geraakt en met wie ze in de afgelopen periode contact hebben gehad. Die informatie gaat uiteindelijk naar het RIVM. Door de storing in de beveiligde verbinding moesten de GGD'en overschakelen op een reserveverbinding. "Daar ging iets mis. Het heeft enige tijd gekost om dat te herstellen. Vervolgens moesten alle berichten opnieuw verzonden worden."
Enkele weken geleden was er ook een storing bij de verbinding naar de callcenters. Een paar dagen daarna raakte het programma van de bron- en contactonderzoekers overbelast doordat te veel mensen er tegelijk gebruik van maakten.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.
1 dag geledenSON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
1 dag geledenBILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
1 week geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentiniƫ is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
1 week geleden