Door staking nauwelijks openbaar vervoer in en rond grote steden
DEN HAAG (ANP) - In en rond Amsterdam, Den Haag en Rotterdam rijden dinsdagochtend van 04.00 uur tot 08.00 uur geen trams en metro's en veel minder bussen door een staking. Medewerkers van stadsvervoerders GVB (Amsterdam), HTM (Den Haag) en RET (Rotterdam) leggen urenlang het werk neer voor het behoud van de vroegpensioenregeling voor zware beroepen.
Reizigers zullen ook na 08.00 uur nog de gevolgen van de staking merken. Zo waarschuwt RET dat de dienstregeling pas rond 11.00 uur "weer enigszins op orde" is, omdat het tijd kost om alle bussen, metro's en trams op de juiste plek te krijgen. HTM verwacht dat trams en bussen rond 09.30 uur weer volgens de dienstregeling rijden. GVB rekent erop dat bussen, trams en metro's "rond het middaguur" weer normaal rijden.
In Amsterdam en Rotterdam klinkt begrip voor de actie. "Nachtdiensten, onregelmatige diensten en bijvoorbeeld een beroep waar zwaar moet worden getild, maakt dat de drie stadsvervoerders samen met de sociale partners van een aantal beroepsgroepen zien dat er behoefte is om eerder te kunnen stoppen met werken", zegt GVB. De Haagse vervoerder HTM zegt de actie niet te ondersteunen "omdat onze reizigers er de dupe van zijn".
Woensdag staakt personeel van NS en de streekvervoerders. Daardoor rijden er woensdag geen treinen van 04.00 uur tot 08.00 uur. Ook bussen, trams en treinen van Arriva, Keolis, EBS, Qbuzz en Transdev, waar ook Connexxion en Hermes onder vallen, rijden niet. De vervoerders waarschuwen dat er ook na 08.00 uur nog vertragingen kunnen voorkomen, omdat het tijd kost om de dienstregeling op te starten.
Het uitblijven van de structurele vroegpensioenregeling leidt al maanden tot acties. Onder meer agenten, havenmedewerkers en schoonmakers hebben het werk al eens neergelegd. Minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) nodigde de vakbonden vorige week uit om weer te onderhandelen over de regeling, maar FNV, CNV en VCP zeiden donderdag dat de afstand nog te groot is "om met vertrouwen te gaan onderhandelen".
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
8 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
12 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden