Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door Rusland gesteunde hackers breken in bij Microsoft

Door Rusland gesteunde hackers breken in bij Microsoft

REDMOND (ANP) - Een groep hackers die steun krijgt van Rusland is erin geslaagd in te breken bij Microsoft. De zakelijke e-mailaccounts van "een deel van de top van het bedrijf" en van "een klein aantal andere medewerkers" zijn gehackt, meldde Microsoft vrijdagavond laat in een verklaring.

De hackers hebben e-mails en documenten buitgemaakt. Volgens Microsoft zit Midnight Blizzard achter de inbraak, een beweging die volgens de Amerikaanse en Britse inlichtingendiensten is verbonden met de Russische geheime dienst en al eens eerder toesloeg bij Microsoft.

Microsoft ontdekte de hack ruim een week geleden en is momenteel bezig om oude systemen aan te passen. Het bedrijf is nog bezig om gehackte medewerkers op de hoogte te stellen. Personeel dat zich bezighoudt met cyberveiligheid en juridische zaken is ook slachtoffer geworden. Klanten van Microsoft zijn niet gehackt, ook de systemen voor kunstmatige intelligentie (AI) zijn niet getroffen.

Midnight Blizzard is ook wel bekend als Nobelium. De groep zat volgens Microsoft ook achter de SolarWinds-hack in 2020. Toen werd het bedrijf, samen met Amerikaanse overheidsinstanties zoals een kernwapenagentschap, getroffen door een hack van die groep.

Meer uit Financieel

Wereldwijde voedselprijzen dalen licht na recordniveau in april

ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

52 minuten geleden
Economie eurozone krimpt in eerste maanden van 2026

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.

1 uur geleden
Bloomberg: Nvidia-chips mogelijk in handen China door maas in wet

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.

1 uur geleden
Zuid-Koreaanse minister wil dat techbedrijven winsten delen

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.

2 uur geleden
Privéjeteigenaar veroordeeld voor fraude van 15 miljoen dollar

BALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.

2 uur geleden
Subsidie elektrische landbouwmachines en tractors ruim overtekend

NIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.

3 uur geleden
AEX-index begint lager door koersverliezen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.

3 uur geleden