Door Rusland gesteunde hackers breken in bij Microsoft
REDMOND (ANP) - Een groep hackers die steun krijgt van Rusland is erin geslaagd in te breken bij Microsoft. De zakelijke e-mailaccounts van "een deel van de top van het bedrijf" en van "een klein aantal andere medewerkers" zijn gehackt, meldde Microsoft vrijdagavond laat in een verklaring.
De hackers hebben e-mails en documenten buitgemaakt. Volgens Microsoft zit Midnight Blizzard achter de inbraak, een beweging die volgens de Amerikaanse en Britse inlichtingendiensten is verbonden met de Russische geheime dienst en al eens eerder toesloeg bij Microsoft.
Microsoft ontdekte de hack ruim een week geleden en is momenteel bezig om oude systemen aan te passen. Het bedrijf is nog bezig om gehackte medewerkers op de hoogte te stellen. Personeel dat zich bezighoudt met cyberveiligheid en juridische zaken is ook slachtoffer geworden. Klanten van Microsoft zijn niet gehackt, ook de systemen voor kunstmatige intelligentie (AI) zijn niet getroffen.
Midnight Blizzard is ook wel bekend als Nobelium. De groep zat volgens Microsoft ook achter de SolarWinds-hack in 2020. Toen werd het bedrijf, samen met Amerikaanse overheidsinstanties zoals een kernwapenagentschap, getroffen door een hack van die groep.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.
39 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
6 uur geleden