Door Rusland gesteunde hackers breken in bij Microsoft
REDMOND (ANP) - Een groep hackers die steun krijgt van Rusland is erin geslaagd in te breken bij Microsoft. De zakelijke e-mailaccounts van "een deel van de top van het bedrijf" en van "een klein aantal andere medewerkers" zijn gehackt, meldde Microsoft vrijdagavond laat in een verklaring.
De hackers hebben e-mails en documenten buitgemaakt. Volgens Microsoft zit Midnight Blizzard achter de inbraak, een beweging die volgens de Amerikaanse en Britse inlichtingendiensten is verbonden met de Russische geheime dienst en al eens eerder toesloeg bij Microsoft.
Microsoft ontdekte de hack ruim een week geleden en is momenteel bezig om oude systemen aan te passen. Het bedrijf is nog bezig om gehackte medewerkers op de hoogte te stellen. Personeel dat zich bezighoudt met cyberveiligheid en juridische zaken is ook slachtoffer geworden. Klanten van Microsoft zijn niet gehackt, ook de systemen voor kunstmatige intelligentie (AI) zijn niet getroffen.
Midnight Blizzard is ook wel bekend als Nobelium. De groep zat volgens Microsoft ook achter de SolarWinds-hack in 2020. Toen werd het bedrijf, samen met Amerikaanse overheidsinstanties zoals een kernwapenagentschap, getroffen door een hack van die groep.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
13 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
56 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Zeecruiseschepen met vertrek uit Duitse havens hebben vorig jaar een recordaantal passagiers aan boord verwelkomd. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis stapten in totaal 1,51 miljoen mensen in Duitse havens aan de Noordzee en Oostzee aan boord voor cruises. Dat is een toename van 4 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.
2 uur geleden