Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door rellen getroffen ondernemers Rotterdam krijgen voorschot

Door rellen getroffen ondernemers Rotterdam krijgen voorschot

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse kleine ondernemers aan de Beijerlandselaan en Groene Hilledijk die zijn getroffen door de rellen op 25 januari krijgen van de gemeente een voorschot om schade aan hun winkel te herstellen. Dat schrijft het college in een brief aan de Rotterdamse gemeenteraad.

Na de rellen had de gemeente al toegezegd om gedupeerde ondernemers te helpen. Ze krijgen de schade uiteindelijk door verzekeraars en het Rijk vergoed, maar omdat dat tijd kost, krijgen ze vanaf vrijdag een voorschot uitgekeerd. Economiewethouder Barbara Kathmann: "Het gaat hier om een uitzonderlijke locatie, na een uitzonderlijke gebeurtenis, in een uitzonderlijke tijd."

Op de Beijerlandselaan in Rotterdam-Zuid werden vernielingen aangericht aan zeventien winkels, waarvan er zeven werden geplunderd. De schade door de rellen op de Beijerlandselaan en de Groene Hilledijk in Rotterdam bedraagt bijna 300.000 euro, zei burgemeester Ahmed Aboutaleb woensdag op Radio Rijnmond.

Meer uit Binnenland

Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

1 uur geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

6 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

6 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

6 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

6 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

7 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

7 uur geleden