Door politie neergeschoten verdachte in München overleden
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Een gewapende verdachte die door de politie was neergeschoten in München, is overleden aan zijn verwondingen. Dat maakten de autoriteiten in Beieren bekend. Het incident vond plaats in de buurt van een Israëlische diplomatieke post en een informatiecentrum over het nationaalsocialisme.
In de stad in de zuidelijke deelstaat Beieren kwam donderdagochtend een grote politieoperatie op gang. Deelstaatminister Joachim Herrmann (Binnenlandse Zaken) zegt dat de verdachte het vuur opende. "Hij schoot gericht op agenten", zei de bewindsman van de christendemocratische CSU. De politie zou daarna terug hebben geschoten.
Over de motieven van de verdachte bestaat nog onduidelijkheid. Het is daardoor niet bekend of het incident verband houdt met het Israëlische consulaat-generaal in de omgeving. De Israëlische president Isaac Herzog heeft zijn afschuw uitgesproken over de "terroristische aanslag". Hij zei op X al contact te hebben gehad met zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier.
Hoogste prioriteit
De landelijke minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser beklemtoonde eerder al dat de bescherming van Israëlische instellingen de hoogste prioriteit heeft. Ze noemde de gebeurtenissen in München "een ernstig incident" en bedankte de hulpdiensten voor hun inzet. De politie heeft gemeld dat er voor zover bekend verder niemand gewond raakte en er ook geen andere verdachten lijken te zijn.
Het Israëlische consulaat heeft bevestigd dat geen medewerkers gewond raakten. De post was dicht vanwege de herdenking van het bloedbad van München uit 1972. Toen kwamen Israëlische atleten op de Olympische Spelen om tijdens een gijzeling door Palestijnse extremisten. Herzog zei dat "52 jaar later weer een door haat gedreven terrorist heeft geprobeerd onschuldige mensen te vermoorden".
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu de Democraten een grote overwinning hebben behaald in de Congresverkiezingen. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky in een interview met de Duitse omroep ZDF.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.
24 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
6 uur geleden