Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door pandemie nog minder baby's geboren in vergrijzend Japan

Door pandemie nog minder baby's geboren in vergrijzend Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboorten heeft in Japan mede door de coronapandemie een nieuw dieptepunt bereikt. Er werden in 2020 in totaal bijna 841.000 baby's geboren, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat is het laagste aantal voor het Aziatische land dat te maken heeft met een sterk vergrijzende bevolking.

Door de pandemie kiezen nog meer koppels ervoor later te trouwen en een gezin te stichten. Japanse vrouwen krijgen nu naar verwachting gemiddeld 1,34 kinderen in hun leven, een van de laagste gemiddeldes ter wereld. Vrouwen krijgen niet alleen minder kinderen, maar er zijn door de vergrijzing ook steeds minder jonge vrouwen.

Het Japanse ministerie van Volksgezondheid meldt naast de kelderende geboorte-aantallen ook een daling in het aantal nieuwe huwelijken. Net iets meer dan 525.000 koppels gaven elkaar vorig jaar het jawoord. De autoriteiten spreken van een naoorlogs laagterecord. In 2019 vonden 12,3 procent meer huwelijken plaats.

Japan worstelt al tientallen jaren met dalende geboortecijfers, ondanks pogingen om deze op te krikken. In 2019 werden voor het eerst minder dan 900.000 baby's geboren sinds de registratie van pasgeboren baby's vanaf 1899. Japan verwacht dat de bevolking flink zal krimpen. Japan telt nu ongeveer 127 miljoen inwoners. In 2053 zijn dat er mogelijk minder dan 100 miljoen. Meer dan een kwart van de bevolking is nu ouder dan 65 jaar.

Meer uit Buitenland

Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

26 minuten geleden
Iran stuurt herzien vredesvoorstel naar de Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.

1 uur geleden
Shakira krijgt miljoenen terug van Spaanse belastingdienst

MADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.

1 uur geleden
Europol ontdekt duizenden onlineberichten Iraanse Garde in EU

BRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.

1 uur geleden
CARE: prijs van hulpgoederen loopt op door blokkade handelsroutes

GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.

2 uur geleden
Gaza-flotilla meldt onderschepping door militaire schepen

NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.

3 uur geleden
Nederlaag voor partij Sánchez bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.

3 uur geleden