Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door pandemie nog minder baby's geboren in vergrijzend Japan

Door pandemie nog minder baby's geboren in vergrijzend Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboorten heeft in Japan mede door de coronapandemie een nieuw dieptepunt bereikt. Er werden in 2020 in totaal bijna 841.000 baby's geboren, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat is het laagste aantal voor het Aziatische land dat te maken heeft met een sterk vergrijzende bevolking.

Door de pandemie kiezen nog meer koppels ervoor later te trouwen en een gezin te stichten. Japanse vrouwen krijgen nu naar verwachting gemiddeld 1,34 kinderen in hun leven, een van de laagste gemiddeldes ter wereld. Vrouwen krijgen niet alleen minder kinderen, maar er zijn door de vergrijzing ook steeds minder jonge vrouwen.

Het Japanse ministerie van Volksgezondheid meldt naast de kelderende geboorte-aantallen ook een daling in het aantal nieuwe huwelijken. Net iets meer dan 525.000 koppels gaven elkaar vorig jaar het jawoord. De autoriteiten spreken van een naoorlogs laagterecord. In 2019 vonden 12,3 procent meer huwelijken plaats.

Japan worstelt al tientallen jaren met dalende geboortecijfers, ondanks pogingen om deze op te krikken. In 2019 werden voor het eerst minder dan 900.000 baby's geboren sinds de registratie van pasgeboren baby's vanaf 1899. Japan verwacht dat de bevolking flink zal krimpen. Japan telt nu ongeveer 127 miljoen inwoners. In 2053 zijn dat er mogelijk minder dan 100 miljoen. Meer dan een kwart van de bevolking is nu ouder dan 65 jaar.

Meer uit Buitenland

President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

1 uur geleden
Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

2 uur geleden
Von der Leyen spreekt met Trump na aanval op mediagala

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."

2 uur geleden
Rusland bedankt Noord-Korea voor 'bevrijding van Koersk'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.

3 uur geleden
Rutte veroordeelt schietincident op Correspondents' Dinner

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."

4 uur geleden
Magyar naar Brussel voor overleg over bevroren EU-subsidies

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von ⁠der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.

5 uur geleden
Nieuwe gevechten gemeld in Malinese stad Kidal

KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.

6 uur geleden