Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door Oekraïne verscheurde Duitse activisten weer de straat op

Door Oekraïne verscheurde Duitse activisten weer de straat op

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse vredesactivisten zijn weer de straat op gegaan voor de traditionele paasmarsen in tientallen steden. Het aantal deelnemers liep uiteen van een paar honderd in onder meer München en Keulen tot ongeveer 1500 in Berlijn. De vredesbeweging is echter verscheurd door de oorlog in Oekraïne, melden Duitse media.

Een deel is voor onderhandelingen met Rusland en vindt dat Duitsland en andere landen hun wapenleveranties aan Oekraïne meteen moeten stoppen, om het bloedvergieten en het oorlogsgeweld niet te verlengen. Zij demonsteren onder het motto: Win de vrede, niet de oorlog.

Maar bijvoorbeeld prominente leden van de linkse milieupartij Groenen namen veelzeggend afstand van de officiële paasmars in Berlijn. Zij en anderen willen met eigen demonstraties juist hun steun betuigen aan de Oekraïners en hun strijd voor vrijheid.

De vredesmarsen rond Pasen in Duitsland worden al ruim zestig jaar gehouden en waren vooral geliefd bij (uiterst) links. Ooit deden er honderdduizenden mensen aan mee. Waarnemers waarschuwen dat de traditie gekaapt dreigt te worden door extreemrechts, dat nogal flirt met Rusland en de Russische president Poetin.

Meer uit Buitenland

Trump denkt niet dat Israël nucleaire wapens inzet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.

14 minuten geleden
Tientallen lichamen uit puin getroffen ziekenhuis Kabul gehaald

KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.

19 minuten geleden
Doden en veel gewonden door zelfmoordaanslagen Nigeria

MAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.

2 uur geleden
Doden door schietincident in plaats bij Frankfurt Airport

RAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.

2 uur geleden
Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

2 uur geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

3 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

3 uur geleden