Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door noodweer getroffen Nederlanders gerepatrieerd uit Slovenië

Door noodweer getroffen Nederlanders gerepatrieerd uit Slovenië

DEN HAAG (ANP) - 85 Nederlanders die zijn getroffen door de overstromingen in Slovenië worden gerepatrieerd, meldt SOS International. Slovenië wordt al sinds donderdag geteisterd door hevige regenbuien. Om 21.00 uur zijn bussen vanuit Nederland vertrokken naar het noorden van Slovenië, waar ze zondagochtend zullen aankomen. Na een stop van de buschauffeurs vertrekken de bussen zondagavond naar Nederland.

Alle Nederlanders zijn ongedeerd, maar wel "enorm geschrokken", aldus een woordvoerder van SOS International. Zij kunnen niet zelf naar Nederland rijden, omdat hun auto te erg is beschadigd door het noodweer of in sommige gevallen zelfs is weggevoerd door de modder. SOS International heeft daarom in overleg met andere alarmcentrales en verzekeraars besloten over te gaan tot repatriëring.

Momenteel zijn er al werknemers van SOS International onderweg naar Slovenië om de repatriëring van gedupeerde Nederlanders te coördineren. Zij waren al relatief in de buurt, omdat zij ook de bussen met Nederlandse toeristen uit Noord-Italië coördineerden, waarvan de laatste twee waarschijnlijk zondag aankomen in Nederland. De medewerkers zullen naar verwachting rond middernacht arriveren in het noorden van Slovenië.

SOS International benadrukt dat dit gaat om repatriëring van personen. Het terughalen van voertuigen zal elke alarmcentrale zelf oppakken, aldus de woordvoerder. Door het noodweer in Slovenië zijn vier mensen omgekomen, onder wie twee Nederlanders uit Gouda. Huizen, wegen en de energie-infrastructuur zijn zwaar getroffen door het noodweer.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

12 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

13 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

14 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

15 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

16 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

17 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

17 uur geleden