Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door Nederland gezochte drugsbaron opgepakt in Colombia

Door Nederland gezochte drugsbaron opgepakt in Colombia

TULUÁ/DEN HAAG (ANP) - Een voortvluchtige 43-jarige Colombiaan die als drugsbaron wordt omschreven is in Tuluá in het westen van Colombia gearresteerd aan de hand van een Nederlands arrestatiebevel. Volgens de internationale politieorganisatie Europol is er een door Nederland geleid internationaal onderzoek aan voorafgegaan. Het succes van de operatie is mede te danken aan de ontsluiting van versleutelde berichten van criminelen.

De verdachte zou in Nederland voor Mexicaanse criminelen op grote schaal crystal meth hebben geproduceerd en ook cocaïne uit Latijns-Amerika naar Europa hebben gesmokkeld. Hij wordt ook verdacht van het witwassen van geld en zou naar schatting voor 20 miljoen euro van Nederland naar Mexico en Colombia hebben overgeheveld.

De zoektocht is begonnen nadat in 2019 2500 kilo crystal meth werd gevonden in Nederland. De politie legde een verband met de vondst en de Colombiaan. Er zijn lopende het onderzoek in Europa meerdere drugslaboratoria opgespoord en meer dan vijftig verdachten aangehouden. De arrestatie van Jean-Paul H. B., alias 'Sodapuppy', was dinsdag in Tuluá berichtte de Colombiaanse politie.

Meer uit Binnenland

'Heel erg rustig' op stations bij begin NS-staking

UTRECHT (ANP) - Het is dinsdagochtend aan het begin van de NS-staking "heel erg rustig" op grote stations als Rotterdam Centraal, Utrecht Centraal en Amsterdam Centraal, meldt een woordvoerder van de NS. Doordat NS-medewerkers in de regio's West en Noord-West staken, rijden er in het hele land geen NS-treinen. Vrijdag was dat ook al het geval.

29 seconden geleden
Meeste geld Giro555 Oekraïne naar hulp bij levensonderhoud

DEN HAAG (ANP) - Van het geld dat de samenwerkende hulporganisaties via Giro555 inzamelden voor slachtoffers van de oorlog in Oekraïne is het grootste deel besteed aan hulp bij levensonderhoud. Ook ging een groot deel naar voedsel, bescherming, onderdak en zorg.

53 minuten geleden
Onderzoek: moskeebesturen hebben weinig vertrouwen in de overheid

DEN HAAG (ANP) - Moskeebesturen hebben weinig vertrouwen in de Nederlandse overheid, zeggen onderzoekers van Movisie en Moslimpeil op basis van een peiling. Ze bieden hun rapport dinsdag aan bij de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme, opdrachtgever van de studie.

56 minuten geleden
Duizenden bezoekers onthalen lopers Roparun die miljoenen ophalen

ROTTERDAM (ANP) - Naar schatting zeker 10.000 belangstellenden hebben zondagmiddag de lopers van de 34e Roparun onthaald in Rotterdam, meldt een woordvoerder van de organisatie. De lopers van de verschillende teams liepen sinds zaterdag in een vijfhonderd kilometer lange estafette vanuit Enschede en de plaats Clastres in Frankrijk.

10 uur geleden
Nieuwe Curaçaose kabinet Pisas III beëdigd

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is de nieuwe regering onder leiding van minister-president Gilmar 'Pik' Pisas beëdigd. Het kabinet Pisas III bestaat volledig uit ministers van de partij MFK. Deze partij won de verkiezingen in maart met een ruime meerderheid en heeft dertien van de 21 zetels.

11 uur geleden
VVD-leider Yeşilgöz wil niet meer samen met PVV in kabinet

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz wil niet meer met de PVV in een kabinet. "We gaan niet meer met hem samenwerken", zegt ze in een gesprek met De Telegraaf over PVV-leider Geert Wilders. Ze noemt hem een "ongelofelijk onbetrouwbare partner".

11 uur geleden
Regionale vervoerders waarschuwen voor extra drukte om NS-staking

DEN HAAG (ANP) - Door de staking van NS-personeel kan het dinsdag in de bussen en treinen van regionale vervoerders extra druk zijn. Daarvoor waarschuwt een aantal van die vervoerders via hun website of sociale media.

13 uur geleden