Door Marx aan Darwin gegeven exemplaar Das Kapital tentoongesteld
LONDEN (ANP) - Een zeldzaam boek dat in 1873 door Karl Marx aan Charles Darwin werd geschonken, keert na een vijf jaar lange restauratie terug naar Darwins huis in Kent. Daar zal het boek, dat de Engelse natuuronderzoeker vermoedelijk nooit heeft uitgelezen, aan het publiek worden tentoongesteld.
Toen de grondlegger van het socialisme de vader van de evolutietheorie een kopie had gestuurd van Das Kapital, zijn kritische analyse van het kapitalisme, gaf hij het boek deze opdracht mee: "Van uw oprechte bewonderaar, Karl Marx."
De liefde lijkt echter eenzijdig te zijn geweest, denkt English Heritage, de stichting die Darwins huis in het zuidoosten van Engeland beheert en onderhoudt. De staat van het anderhalve eeuw oude boek suggereert in ieder geval dat Darwin het lezen al gauw opgaf - volgens de liefdadigheidsinstelling omdat hij niet onder de indruk was, of omdat zijn Duits niet bepaald perfect was.
Toch schreef Darwin bijna drie maanden na ontvangst van het boek terug aan Marx, hoewel "zonder zijn gebruikelijke kleur en warmte", aldus Earth Heritage. In zijn antwoord schreef Darwin dat hij wenste dat hij de "eer" van het ontvangen van Das Kapital meer waard was, omdat hij het onderwerp niet goed begreep. "Hoewel onze studies zeer verschillend zijn, geloof ik dat we allebei ernstig verlangen naar uitbreiding van kennis, en dat dit op de lange termijn zeker zal bijdragen aan het geluk van de mensheid."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
13 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
3 uur geleden