Door lawine omgekomen Nederlanders waren lid hockeyclub Apeldoorn
APELDOORN (ANP) - Twee van de drie Nederlanders die donderdag zijn omgekomen door een lawine in Oostenrijk, waren lid van de Apeldoornse hockeyclub AMHC. Het gaat om de slachtoffers van 33 en 35 jaar oud, bevestigt de voorzitter van de hockeyclub aan De Stentor. Beide mannen kwamen uit Apeldoorn en speelden in hetzelfde team.
"Ons groen-witte hart kleurt vandaag zwart", schrijft AMHC op haar website. "Wij leven intens mee met de families en wensen familie, teamleden, vrienden en alle anderen die de mannen kenden heel veel sterkte toe met dit vreselijke verlies." In het clubhuis komt een condoleanceboek te liggen. De club heeft alle trainingen van donderdag en vrijdag afgelast en komend weekend komen er geen AMHC-teams in wedstrijdverband in actie.
Bij het ongeluk kwam nog een derde 60-jarige Nederlander om het leven. Een vierde Nederlander van 32 raakte gewond en is naar het ziekenhuis in Zams gebracht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
20 uur geleden