Door lawine omgekomen Nederlanders waren lid hockeyclub Apeldoorn
APELDOORN (ANP) - Twee van de drie Nederlanders die donderdag zijn omgekomen door een lawine in Oostenrijk, waren lid van de Apeldoornse hockeyclub AMHC. Het gaat om de slachtoffers van 33 en 35 jaar oud, bevestigt de voorzitter van de hockeyclub aan De Stentor. Beide mannen kwamen uit Apeldoorn en speelden in hetzelfde team.
"Ons groen-witte hart kleurt vandaag zwart", schrijft AMHC op haar website. "Wij leven intens mee met de families en wensen familie, teamleden, vrienden en alle anderen die de mannen kenden heel veel sterkte toe met dit vreselijke verlies." In het clubhuis komt een condoleanceboek te liggen. De club heeft alle trainingen van donderdag en vrijdag afgelast en komend weekend komen er geen AMHC-teams in wedstrijdverband in actie.
Bij het ongeluk kwam nog een derde 60-jarige Nederlander om het leven. Een vierde Nederlander van 32 raakte gewond en is naar het ziekenhuis in Zams gebracht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.
27 seconden geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onder anderen oud-premier Mark Rutte, voormalig gezondheidsminister Hugo de Jonge en oud-directeur van het RIVM Jaap van Dissel worden verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronabeleid. Dat werd donderdagmiddag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Ook voormalig justitieminister Ferd Grapperhaus, hoogleraar virologie Marion Koopmans en oud-minister van Volksgezondheid Bruno Bruins moeten voor de commissie verschijnen. Die laatste twee zijn als eerste aan de beurt, op 29 mei.
33 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die verdacht worden van mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven veertien dagen langer vastzitten.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.
2 uur geleden