Door lawine omgekomen Nederlanders waren lid hockeyclub Apeldoorn
APELDOORN (ANP) - Twee van de drie Nederlanders die donderdag zijn omgekomen door een lawine in Oostenrijk, waren lid van de Apeldoornse hockeyclub AMHC. Het gaat om de slachtoffers van 33 en 35 jaar oud, bevestigt de voorzitter van de hockeyclub aan De Stentor. Beide mannen kwamen uit Apeldoorn en speelden in hetzelfde team.
"Ons groen-witte hart kleurt vandaag zwart", schrijft AMHC op haar website. "Wij leven intens mee met de families en wensen familie, teamleden, vrienden en alle anderen die de mannen kenden heel veel sterkte toe met dit vreselijke verlies." In het clubhuis komt een condoleanceboek te liggen. De club heeft alle trainingen van donderdag en vrijdag afgelast en komend weekend komen er geen AMHC-teams in wedstrijdverband in actie.
Bij het ongeluk kwam nog een derde 60-jarige Nederlander om het leven. Een vierde Nederlander van 32 raakte gewond en is naar het ziekenhuis in Zams gebracht.
Meer uit Binnenland
YSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.
46 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".
1 uur geledenSAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.
4 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
17 uur geleden