Door lava ingesloten honden La Palma gered door onbekend team
LA PALMA (ANP/DPA) - Onbekenden hebben op het Canarische eiland La Palma meerdere honden gered die bij een vulkaanuitbarsting door lavastromen waren ingesloten. De zes dieren hadden eigenlijk met een drone en een vangnet moeten worden bevrijd. Ze zaten vast in een leeg waterbassin.
Het Spaanse bedrijf Aerocámaras, dat al dagen bezig was met het voorbereiden van de redding van de honden, constateerde dat de viervoeters waren verdwenen. Een mediaportaal op La Palma publiceerde een video waarin een spandoek te zien is met de tekst: Sterkte La Palma, met de honden gaat het goed, A Team.
Het is nog niet duidelijk wie de honden uit hun hachelijke situatie heeft bevrijd, melden Spaanse media. Volgens Aerocámaras is de lava in het gebied van de watertank nog steeds ongeveer 160 graden heet. Op de video zijn voetafdrukken van mensen te zien in de as waar de honden waren. De dieren hadden dagenlang water en voedsel gekregen via drones.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
59 minuten geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
6 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
9 uur geleden