Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door koud weer toenemende kans schaatsen op natuurijs

Door koud weer toenemende kans schaatsen op natuurijs

HOUTEN (ANP) - Het is met het koude weer dit weekend waarschijnlijk een kwestie van tijd voordat er in Nederland geschaatst kan worden. Naar verwachting ontstaat er de komende week op steeds meer plaatsen een ijsvloer, meldt Weeronline zaterdag.

In eerste instantie gaat het om ondergelopen banen en later in de week mogelijk ook ondiepe plassen en sloten met stilstaand water. Daarvoor moeten de nachten wel helder en koud verlopen. Want grotere plassen blijven voorlopig onbetrouwbaar, waarschuwt de weerdienst.

Op zaterdag en zondag is het in Nederland flink koud met op grote schaal nachtvorst. Heel lokaal kan de temperatuur ook overdag onder het vriespunt blijven. Sloten en plassen krijgen een laagje ijs, maar dit ijs is nog niet goed genoeg om op te schaatsen. IJsbanen die worden aangelegd door skatebanen te besproeien zullen waarschijnlijk de komende week wel open kunnen.

Meer uit Binnenland

Van Weel bezorgd over 'dappere' demonstranten in Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.

6 minuten geleden
Treindienstregeling het hele weekend afgeschaald om sneeuw en ijs

UTRECHT (ANP) - De treinen rijden het hele weekend volgens een aangepaste, afgeschaalde dienstregeling, meldt ProRail. Het bedrijf zegt dat sneeuw en ijs zorgen voor problemen met de wissels. Zondag wordt bekeken of de treinen vanaf maandag weer volgens de normale dienstregeling kunnen rijden.

23 minuten geleden
Opnieuw afvalinzameling uitgesteld om winters weer

DEN HAAG (ANP) - Ook het komende weekend heeft het winterse weer invloed op de afvalinzameling in meerdere gemeenten. Onder meer in Almere, Nieuwegein en Veendam wordt deze week geen huishoudelijk afval opgehaald, en ook de inzameling van grofvuil en kerstbomen ligt op sommige plekken tijdelijk stil.

29 minuten geleden
Boetes voor bekladden Israëlische ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft drie vrouwen veroordeeld tot boetes van 300 euro voor het vernielen en bekladden van de Israëlische ambassade in Den Haag. De vrouwen uit Leiden en Rotterdam bekenden vrijdag in de rechtbank in Den Haag dat ze op 12 augustus vorig jaar rode verf hadden gegooid naar de gevel van de ambassade, waarbij volgens de verdachten onbedoeld een ruit sneuvelde. Ook schreven ze 'Fuck Israël' op de stoep. Dat deden ze midden in de nacht, rond 03.30 uur.

55 minuten geleden
Kabinet wil boete voor bedrijf dat minderjarige alcohol bezorgt

DEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.

57 minuten geleden
KNMI verlengt code oranje in noorden tot 21.00 uur

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen, Friesland en de Waddeneilanden tot 21.00 uur vrijdagavond vanwege een krachtige oostenwind. Daardoor is er plaatselijk kans op sneeuwjacht en sneeuwduinen. Code oranje was al van kracht tot het middaguur.

1 uur geleden
Noordelijke provincies hebben nog voldoende strooizout voor wegen

GRONINGEN (ANP) - De noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drenthe hebben nog voldoende strooizout om de wegen en fietspaden die onder hun beheer vallen begaanbaar te houden. Voor deze provincies geldt sinds middernacht code oranje, omdat de sneeuw in combinatie met harde wind voor problemen kan zorgen. De provinciale wegen worden zo goed mogelijk schoongehouden, zeggen woordvoerders.

2 uur geleden