Door Hamas gegijzelde Israëlische soldaat overleden
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger bevestigt dat een door Hamas gegijzelde Israëlische soldaat is overleden. Het gaat om Noa Marciano. Het leger zei maandag dat Marciano inderdaad was gegijzeld, nadat Hamas beelden van de vrouw in gevangenschap had gedeeld.
De gewapende tak van Hamas deelde maandag een video waarin Marciano zichzelf identificeerde en een tekst van een briefje oplas. Ze riep Israël op te stoppen met de luchtaanvallen en zei dat ze vier dagen in Gaza werd vastgehouden. Ook werden foto's gedeeld waarop de vrouw dood leek. Wanneer de beelden zijn gemaakt, is niet duidelijk.
Een woordvoerder van Hamas zei dat de 19-jarige Israëlische is omgekomen bij een Israëlische luchtaanval. Het Israëlische leger heeft niks gezegd over een doodsoorzaak.
Dodentallen
Volgens Israël heeft Hamas ongeveer 240 mensen gegijzeld toen het Israël op 7 oktober verraste met een enorm offensief. Sindsdien zijn vier mensen vrijgelaten en is één persoon, een militair, bevrijd door het Israëlische leger. Hamas heeft gezegd dat tientallen gijzelaars zijn omgekomen door Israëlische aanvallen.
De oorlog tussen Israël en Hamas heeft 47 Israëlische militairen het leven gekost. De Israëlische overheid zegt in totaal ongeveer 1200 doden na de aanval van Hamas te hebben geteld. Volgens de Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook zijn meer dan 11.200 doden gevallen.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
2 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.
6 uur geleden