Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door Fransen in beslag genomen Britse vissersboot had vergunning

Door Fransen in beslag genomen Britse vissersboot had vergunning

PARIJS (ANP/RTR) - De Britse vissersboot die in de nacht van woensdag op donderdag in beslag is genomen door Frankrijk had volgens de Britse autoriteiten een vergunning en mocht vissen voor de kust van het Franse Le Havre. De Britse minister van Milieuzaken George Eustice zegt dat hij niet weet waarom de boot in beslag is genomen.

"Het klopt niet dat wij te laat waren met het verstrekken van de vergunningen. Deze boot stond ook op de lijst die aan de Europese Unie is doorgegeven", aldus Eustice.

In de nacht van woensdag op donderdag nam Frankrijk een Britse boot in beslag en een andere vissersboot werd in de buurt van Le Havre gewaarschuwd. Volgens Frankrijk hebben Britse boten als gevolg van de brexit niet het recht om in de Franse wateren te vissen. De Britten ontkennen dat dus.

Dreigen met sancties

De ruzie tussen Frankrijk en Groot-Brittannië over de viswateren loopt steeds verder op. Woensdag probeerde Parijs nog druk te zetten door te dreigen met sancties die vanaf 2 november van kracht kunnen worden. Frankrijk zou bijvoorbeeld meer grenscontroles kunnen invoeren voor Britse producten. Eustice zei donderdag geen zin te hebben om elkaar steeds dwars te zitten, "maar als de dreigingen worden doorgezet, zullen wij terugslaan".

Volgens de Franse minister van Europese Zaken Clément Beaune moet zijn land nu krachtige taal spreken. "Dat is het enige wat deze Britse regering lijkt te begrijpen", aldus Beaune tegen CNews TV in een reactie op het jongste incident.

Eustice dringt nu aan op de-escalatie van het conflict. Ook de Fransen hebben gezegd in gesprek te willen blijven over de territoriale wateren. Beide landen beschuldigen elkaar van het breken van de afspraken die zijn gemaakt rond de brexit.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

49 minuten geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

2 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

4 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

4 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

5 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

5 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

5 uur geleden