Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden
MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
Politiechef Brian O'Hara van Minneapolis zei op een persconferentie dat het slachtoffer een witte 37-jarige Amerikaanse burger was.
O'Hara meldt dat het nog onduidelijk is wat er voorafging aan de schietpartij. Volgens het ministerie zou de man met een pistool de grenspolitie hebben genaderd. De agenten zouden de man hebben geprobeerd te ontwapenen, waarop een worsteling uitbrak. Een van de agenten heeft toen volgens het ministerie uit zelfverdediging geschoten. O'Hara zei dat de man een wapenvergunning had.
Traangas
Na de schietpartij trokken tal van betogers tegen ICE naar de plek van het incident. The New York Times beschrijft dat er gevechten uitbraken tussen demonstranten en politie. De politie zou traangas hebben ingezet, terwijl de demonstranten leuzen riepen als "ik ruik nazi's".
Het is de derde keer deze maand dat federale agenten betrokken zijn bij een schietpartij. Begin deze maand werd de 37-jarige Renee Good doodgeschoten door ICE-agenten. Later werd ook nog een Venezolaanse migrant in zijn been geschoten.
Na de nieuwe schietpartij richtte burgemeester Jacob Frey zich tijdens een persconferentie tot president Donald Trump. Hij vroeg hem de federale agenten weg te halen uit Minneapolis om "vrede te bereiken".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
4 uur geleden