
Door explosie getroffen flatbewoners Rotterdam in 2026 weer thuis
ROTTERDAM (ANP) - De huurders van de veertien flats in een door een explosie en brand getroffen complex aan de Allard Piersonstraat in Rotterdam kunnen uiterlijk eind 2026 terug naar hun woning. Dat meldt woningcorporatie Woonstad.
De woningen in de wijk Het Nieuwe Westen raakten op 10 september vorig jaar onbewoonbaar na een aanslag. "Inmiddels is voor alle bewoners passende vervangende woonruimte gevonden", zegt een woordvoerder van Woonstad.
Het complex met sociale huurwoningen is volgens de corporatie hard toe aan renovatie. Die opknapbeurt werd al voor de explosie voorbereid. "De woningen zijn verouderd en er zijn scheuren in panden ontstaan door verzakking. Het is in ieders belang dat de huizen toekomstbestendig worden gemaakt", aldus de zegsman.
Demonstratie
Een aantal bewoners is het niet eens met de gang van zaken rond die renovatie. Ze hebben samen met de SP-fractie in de Rotterdamse gemeenteraad voor zaterdag een demonstratie gepland bij het bewuste complex. Volgens de huurders worden zij buiten belangrijke beslissingen gelaten, wordt er niet geluisterd naar hun ideeën over de renovatie en kunnen niet alle bewoners terugkeren in hun gerenoveerde huis.
De woordvoerder van Woonstad verbaast zich over het voorgenomen protest. "We zijn nog volop in overleg met de bewoners. Iedereen heeft de garantie gekregen dat ze kunnen terugkeren naar hun huis. We nodigen ze dan ook van harte uit om het overleg voort te zetten."
Voor het veroorzaken van de explosie en brand zijn drie verdachten van 19, 20 en 21 jaar uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden. Vermoedelijk ging het om een conflict in het drugsmilieu en is een van de bewoners van de flats in de Allard Piersonstraat betrokken bij de handel.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Bobby Vylan van punkrapduo Bob Vylan heeft Doornroosje bedankt voor het laten doorgaan van hun optreden. Dat zei hij tijdens hun concert maandagavond in het Nijmeegse poppodium. Een medewerker van Doornroosje kwam hierbij op het podium en het publiek applaudisseerde.
5 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De politie in Noord-Holland heeft rond de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem een zevende arrestatie verricht. De persoon wordt verdacht van het plaatsen van "oproepen tot aanzetten tot geweld" op sociale media, meldt de politie. De identiteit en woonplaats van de verdachte zijn niet bekendgemaakt.
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Qbuzz zet tijdelijk twee extra toezichthouders in rond station Emmen. Dat doet de vervoerder naar aanleiding van incidenten op de buslijnen 73 en 74 die tussen Emmen en Ter Apel rijden, waar het aanmeldcentrum voor asielzoekers zit. Vakbonden uitten hun zorgen over de situatie en die neemt Qbuzz "zeer serieus".
6 uur geledenHERKENBOSCH (ANP) - De Limburgse politie heeft op de plek waar maandagochtend een man gedood werd een zelfgemaakt voorwerp gevonden met een mes erop. De man uit Herkenbosch kwam rond 08.10 uur om het leven op de Van der Landelaan. De verdachte sloeg op de vlucht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar celstraf geëist tegen de ouders van een overleden baby uit Helvoirt (Noord-Brabant). Het jongetje, 17 dagen oud, overleed door ondervoeding. Volgens het OM kreeg hij onvoldoende geschikt voedsel van zijn ouders. Hun dieet bestond voornamelijk uit paddenstoelen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Het concert van Bob Vylan maandagavond in poppodium Doornroosje in Nijmegen mag doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Arnhem maandagmiddag.
9 uur geleden