Door explosie getroffen flatbewoners Rotterdam in 2026 weer thuis
ROTTERDAM (ANP) - De huurders van de veertien flats in een door een explosie en brand getroffen complex aan de Allard Piersonstraat in Rotterdam kunnen uiterlijk eind 2026 terug naar hun woning. Dat meldt woningcorporatie Woonstad.
De woningen in de wijk Het Nieuwe Westen raakten op 10 september vorig jaar onbewoonbaar na een aanslag. "Inmiddels is voor alle bewoners passende vervangende woonruimte gevonden", zegt een woordvoerder van Woonstad.
Het complex met sociale huurwoningen is volgens de corporatie hard toe aan renovatie. Die opknapbeurt werd al voor de explosie voorbereid. "De woningen zijn verouderd en er zijn scheuren in panden ontstaan door verzakking. Het is in ieders belang dat de huizen toekomstbestendig worden gemaakt", aldus de zegsman.
Demonstratie
Een aantal bewoners is het niet eens met de gang van zaken rond die renovatie. Ze hebben samen met de SP-fractie in de Rotterdamse gemeenteraad voor zaterdag een demonstratie gepland bij het bewuste complex. Volgens de huurders worden zij buiten belangrijke beslissingen gelaten, wordt er niet geluisterd naar hun ideeën over de renovatie en kunnen niet alle bewoners terugkeren in hun gerenoveerde huis.
De woordvoerder van Woonstad verbaast zich over het voorgenomen protest. "We zijn nog volop in overleg met de bewoners. Iedereen heeft de garantie gekregen dat ze kunnen terugkeren naar hun huis. We nodigen ze dan ook van harte uit om het overleg voort te zetten."
Voor het veroorzaken van de explosie en brand zijn drie verdachten van 19, 20 en 21 jaar uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden. Vermoedelijk ging het om een conflict in het drugsmilieu en is een van de bewoners van de flats in de Allard Piersonstraat betrokken bij de handel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
59 seconden geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
8 uur geleden