Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door explosie getroffen flatbewoners Rotterdam in 2026 weer thuis

Door explosie getroffen flatbewoners Rotterdam in 2026 weer thuis

ROTTERDAM (ANP) - De huurders van de veertien flats in een door een explosie en brand getroffen complex aan de Allard Piersonstraat in Rotterdam kunnen uiterlijk eind 2026 terug naar hun woning. Dat meldt woningcorporatie Woonstad.

De woningen in de wijk Het Nieuwe Westen raakten op 10 september vorig jaar onbewoonbaar na een aanslag. "Inmiddels is voor alle bewoners passende vervangende woonruimte gevonden", zegt een woordvoerder van Woonstad.

Het complex met sociale huurwoningen is volgens de corporatie hard toe aan renovatie. Die opknapbeurt werd al voor de explosie voorbereid. "De woningen zijn verouderd en er zijn scheuren in panden ontstaan door verzakking. Het is in ieders belang dat de huizen toekomstbestendig worden gemaakt", aldus de zegsman.

Demonstratie

Een aantal bewoners is het niet eens met de gang van zaken rond die renovatie. Ze hebben samen met de SP-fractie in de Rotterdamse gemeenteraad voor zaterdag een demonstratie gepland bij het bewuste complex. Volgens de huurders worden zij buiten belangrijke beslissingen gelaten, wordt er niet geluisterd naar hun ideeën over de renovatie en kunnen niet alle bewoners terugkeren in hun gerenoveerde huis.

De woordvoerder van Woonstad verbaast zich over het voorgenomen protest. "We zijn nog volop in overleg met de bewoners. Iedereen heeft de garantie gekregen dat ze kunnen terugkeren naar hun huis. We nodigen ze dan ook van harte uit om het overleg voort te zetten."

Voor het veroorzaken van de explosie en brand zijn drie verdachten van 19, 20 en 21 jaar uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden. Vermoedelijk ging het om een conflict in het drugsmilieu en is een van de bewoners van de flats in de Allard Piersonstraat betrokken bij de handel.

Meer uit Binnenland

Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

1 uur geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

1 uur geleden
Iraniërs vragen in Den Haag aandacht voor situatie in hun land

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.

2 uur geleden
Nabestaanden willen geen uitstel van hoger beroep Lucky

DEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.

2 uur geleden
Ook zaterdag repatriëringsvlucht uit Oman

DEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.

2 uur geleden
Verdediging van Klaas Otto wraakt rechtbank in ontnemingszaak

BREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.

4 uur geleden
Hof spreekt FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren vrij van opruiing

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie in hoger beroep vrijgesproken van opruiing. Eerder legde de rechtbank de politicus een werkstraf op van tweehonderd uur, zoals door het Openbaar Ministerie was geëist.

4 uur geleden