Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door explosie getroffen flatbewoners Rotterdam in 2026 weer thuis

Door explosie getroffen flatbewoners Rotterdam in 2026 weer thuis

ROTTERDAM (ANP) - De huurders van de veertien flats in een door een explosie en brand getroffen complex aan de Allard Piersonstraat in Rotterdam kunnen uiterlijk eind 2026 terug naar hun woning. Dat meldt woningcorporatie Woonstad.

De woningen in de wijk Het Nieuwe Westen raakten op 10 september vorig jaar onbewoonbaar na een aanslag. "Inmiddels is voor alle bewoners passende vervangende woonruimte gevonden", zegt een woordvoerder van Woonstad.

Het complex met sociale huurwoningen is volgens de corporatie hard toe aan renovatie. Die opknapbeurt werd al voor de explosie voorbereid. "De woningen zijn verouderd en er zijn scheuren in panden ontstaan door verzakking. Het is in ieders belang dat de huizen toekomstbestendig worden gemaakt", aldus de zegsman.

Demonstratie

Een aantal bewoners is het niet eens met de gang van zaken rond die renovatie. Ze hebben samen met de SP-fractie in de Rotterdamse gemeenteraad voor zaterdag een demonstratie gepland bij het bewuste complex. Volgens de huurders worden zij buiten belangrijke beslissingen gelaten, wordt er niet geluisterd naar hun ideeën over de renovatie en kunnen niet alle bewoners terugkeren in hun gerenoveerde huis.

De woordvoerder van Woonstad verbaast zich over het voorgenomen protest. "We zijn nog volop in overleg met de bewoners. Iedereen heeft de garantie gekregen dat ze kunnen terugkeren naar hun huis. We nodigen ze dan ook van harte uit om het overleg voort te zetten."

Voor het veroorzaken van de explosie en brand zijn drie verdachten van 19, 20 en 21 jaar uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden. Vermoedelijk ging het om een conflict in het drugsmilieu en is een van de bewoners van de flats in de Allard Piersonstraat betrokken bij de handel.

Meer uit Binnenland

Alarmcentrales: vooral hulpvragen van buiten het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales krijgen nog dagelijks hulpvragen van gestrande reizigers door de situatie in het Midden-Oosten. Nu de repatriëring vanuit onder meer Dubai en Oman is begonnen, krijgen alarmcentrales vooral meldingen van mensen die een tussenstop hadden met hun vlucht uit bijvoorbeeld Azië en nu niet terug naar huis kunnen.

21 minuten geleden
Burgemeester Breda doet aangifte van doodsbedreiging op spandoek

BREDA (ANP) - Burgemeester van Breda Paul Depla doet aangifte van doodsbedreiging, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van Omroep Brabant. Bij een kroeg aan de Meidoornstraat in het westen van de stad hing zondag enige tijd een spandoek waarop de tekst 'Depla dood' stond.

52 minuten geleden
Zuid-Holland stemt in met bouwplannen 285.000 huizen tot 2036

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft plannen goedgekeurd voor de bouw van bijna 285.000 huizen in de komende tien jaar. Het college van Gedeputeerde Staten stemde in met 2333 ingediende plannen, omdat ze voldoen aan de provinciale regels in het omgevingsbeleid. Dertien bouwplannen, goed voor bijna 2400 woningen, zijn afgewezen omdat ze bijvoorbeeld in beschermd weidevogelgebied liggen.

52 minuten geleden
29-jarige man aangehouden voor dubbele verkrachting Goudswaard

GOUDSWAARD (ANP) - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 29-jarige man uit Spijkenisse aangehouden in Lelystad. Hij wordt verdacht van twee verkrachtingen in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Goudswaard. Dat meldt de politie.

57 minuten geleden
Flitscamera bij spoorwegovergang zorgt voor minder overtredingen

UTRECHT (ANP) - In bijna twee jaar tijd begingen 33.000 mensen een verkeersovertreding bij een spoorwegovergang, meldt ProRail na een proef met zogenoemde flitscamera's. De spoorbeheerder spreekt van "een schrikbarend aantal", hoewel het aantal overtredingen op de plekken met camera's wel is gedaald.

58 minuten geleden
Gerechtshof Marengo wacht af in advocatenkwestie Taghi

SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bij de hervatting van het Marengo-proces geen concrete beslissing genomen over de situatie rondom de bijstand van Ridouan Taghi (48). "Dat zou prematuur zijn", zei de voorzitter. De hoofdverdachte zit al bijna een jaar zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn raadsman Vito Shukrula in april.

2 uur geleden
Russische hackers azen op chataccounts hoogwaardigheidsbekleders

DEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.

3 uur geleden