Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door crisis geplaagd Sri Lanka schort schuldbetalingen op

Door crisis geplaagd Sri Lanka schort schuldbetalingen op

COLOMBO (ANP/RTR) - Sri Lanka schort afbetalingen op buitenlandse schulden op. Volgens de centrale bank van het land is het onmogelijk om buitenlandse schuldeisers te betalen doordat de internationale reserves fors zijn geslonken. Het Aziatische eiland wil die buitenlandse valuta's nu gebruiken voor de import van essentiële goederen zoals brandstof.

Sri Lanka kampt met een ernstige economische crisis en politieke crisis. Het land is voor een aanzienlijk deel van zijn inkomsten afhankelijk van toerisme, maar internationale bezoekers bleven na terroristische aanslagen in 2019 weg. Daarna legde de coronacrisis het internationale reisverkeer grotendeels stil en door de oorlog in Oekraïne kunnen Russen, Oekraïners en Belarussen het land niet bezoeken, terwijl zij een belangrijke doelgroep zijn.

De Sri Lankaanse overheid moet dit jaar 4 miljard dollar aan buitenlandse leningen afbetalen, waaronder obligaties ter waarde van 1 miljard dollar die in juli aflopen. Aankomende maandag had het land 78 miljoen dollar moeten betalen aan rentes op twee leningen. Op die dag begint Sri Lanka aan gesprekken met het Internationaal Monetair Fonds voor een oplossing van de schuldenproblematiek.

Grote protesten

Door de crisis zijn er al langer dan een maand grote protesten in Sri Lanka, vooral gericht tegen de tekorten aan benzine, elektriciteit, voedsel en medicijnen. Die moeten voor een groot deel worden geïmporteerd, wat door het gebrek aan dollars of ander buitenlands geld steeds moeilijker is. De bevolking lijdt daardoor onder steeds hogere prijzen.

Eerder deze maand boden alle ministers van het Sri Lankaanse kabinet hun ontslag aan, behalve premier Mahinda Rajapaksa. Veel Sri Lankanen eisen het aftreden van hem en zijn broer Gotabaya Rajapaksa, die president van Sri Lanka is.

Meer uit Financieel

FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

39 minuten geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

1 uur geleden
IMF wijst op risico's steeds belangrijker wordende hedgefondsen

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog na nieuw record voor techbeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.

2 uur geleden
Grote Hollywoodfusie Paramount Skydance en Warner Bros. afgerond

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.

2 uur geleden
Vleesverwerker Vion wil varkensslachterij in Apeldoorn verkopen

APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.

4 uur geleden
Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

5 uur geleden